Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek mi lehet a hiba?

Szerintetek mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Összeraktam egy gépet, de vinyót nem vettem mivel drágák most. Ez egy Asrock alaplap, vettem rá egy E 660-as procit, 2 giga kingmax rammal 1333mhz. Tegnap összepakoltam a saját vinyómat tettem bele,és mikor a win7-et bootolná újraindul aztán kiírta,h a rendszer nem tudott elindulni stb...stb... ki lehetett választani a hibajavítót vagy,h normál módban indítsa. a biosban pedig felismerte a procit,de sebességnek csak 2133mhz-et írt. Aztán a régi gépembe visszatéve a vinyót ott is akét lehetőség közül választva a normál indítással elindult. Mi lehet az új géppel a gond? A lap támogatja a procit és a memóriát is.
2011. dec. 8. 18:53
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Hogy nem tud bebootolni a teljesen más gépről átrakott WIN7-es oprendszert tartalmazó vinyó azt pont, hogy lehet a gond oka. Ezért kell az új gépen a hozzá tartozó hardverekkel feltelepíteni a WIN7-et...
2011. dec. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Az (Hogy nem tud bebootolni a teljesen más gépről átrakott WIN7-es oprendszert tartalmazó vinyó) nem a gond oka, hanem a gond maga. :)
2011. dec. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Ez abszolút igaz. A procit, winyót, stb mindent telepítéskor installál a Win. Ha átrakod a winyót, akkor vagy felismeri vagy nem (esetleg hibásan). Szóval mikor összerakod a gépet, rendesen fel kell telepíteni mindent, így nem lesz kompatibilis.
2011. dec. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

De ez a gond oka. Tényleg nem értitek...

Tegyük fel van egy ASUS alaplapod egy HD 6790-es kártyád meg egy beépített hangkártyád meg LAN-od. Felteszed rá a WIN7-et és ezután fogod a vinyót és átrakod egy ABIT-es alaplapos FX5800-as videókártyás gépbe. Az új gépben persze hogy jobb esetben el sem indul az oprendszer, mert nem ezen a gépen lett feltelepítve, nem ezekkel a driverekkel. Ez az oka pontosan a problémának...

2011. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hát hiába van igazad, ha senki nem fogja fel... Úgylátom még itt leszünk egy darabig... :(
2011. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Próbálok én is metaforázni, hátha segít. szóval van egy MSI alaplap egy ATI videóval. Újratelepítéskor nem kerül fel más driver, csakis amikre szükség van. Mikor berakod a winyót a másik gépbe, amiben egy Gigabyte alaplap van, és egy GeForce-os kártya, abszolút nem ismeri fel, mert nincs honnan felrakni a drivereket, ezért kell újratelepíteni az új gépben. Rosszabb esetben nemcsak a winyót, VGA-t, de még a procit, alaplapot és egyéb létfontosságú drivert sem ismer fel, ezért elkerülhetetlen az újratelepítés. Még akkor sem biztos a működés, ha ugyanolyan gépbe rakod a winyót, mint amilyenben felraktad rá az op.rendszert, mivel minden hardwernek saját száma van így máshogy regisztrálódnak a gépben.
2011. dec. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
vééégre walaki érti is amit írok :))
2011. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"De ez a gond oka. Tényleg nem értitek... "

Értjük, értjük. Te viszont úgy tűnik nem. Olvasd el ismét a kérdést.

Odáig nem jut a rendszer, hogy a nem megfelelő drivereken problémázzon, mivel nem találja bootfájlokat.

Procihiz szintén semmi köze, ugyanis az alaplap és a BIOS határozza meg a frekvenciát, nem az operációs rendszer.

2011. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Éppen ezért kell újratelepíteni.
2011. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Ezért éppen nem kell. Hogy megtalálja a bootfájlokat, elég javítani a BCDét. Proci frekvecián nem fog segíteni az újratelepítés.

Újratelepítés célszerű lehet (de semmiképpen sem kell) az összekuszálódott driverek miatt. Ugyanúgy megfelelő lehet leszedni a régi drivereket, utána feltrakni az óujakot.

Szóval te is olvasd el még egyszer a kérdést.

2011. dec. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!