Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érthetetlen power saving...

Érthetetlen power saving mode. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Üdv. Olyan problémám lenne, hogy a gép bekapcsolása után a monitorom csak annyit ír ki, hogy Power Saving Mode. Tudom, hogy kimozdulhatott a kábel, megnéztem, nem az a baj. Tudom, hogy lehet driver hiba, de előtte rendesen működött (kb egy hétig nem volt használva a gép, de szerintem ettől nem kéne kihalnia...). Alaplaphoz is rendesen csatlakozik. A monitornak tuti nincs kábel hibája, mert rádugtam laptopra és azzal működött. Ezért gondolok VGA hibára, rosszabb esetként megfordult az is a fejemben, hogy az alaplap VGA csatlakozója a ludas. Hallottam olyanról, hogy VGA felmelegítése. Az esetleg megoldaná a problémát? Vagy más megoldás? Előre is köszi!
2011. dec. 9. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell felmelegíteni. Amit a Monitor kiír, az a Bios üzenete. Nem sokat értek angolul, így javítson ki valaki ha tévedek: a Power Saving Mode azt jelenti, hogy Energia-Mentés, Energiagazdálkodásos módban van. A Bios-ban kell utánanézni. Ha nem leled amit kell (mert én pontosan nem tudom, mit kell keresni), akkor állítsd Default-ra a Bios-beállításokat. Ez ott lesz Jobb oldalt (ha jól tudom), ha ez nem segít, akkor próbáld a Load Fail-Safe beállítást. Ha ezek nem segítenek, akkor CMOS reset. Leveszed az oldalát (gép kikapcsolva), és keresel egy olyan kis összekapcsoló fogantyút, ami alatt CMOS van írva. Ez összekapcsolta a 3 tűből a középsőt és az egyik szélsőt. Te leveszed és összekapcsolod vele a középsőt és a másik szélsőt. 1-2 másodperc, aztán visszarakod eredeti állapotba. Bekapcsolod a gépet és ilyenkor minden manuális beállítás visszaáll alapértelmezettre. Igy már mennie kell. Ha ígysem, akkor már nincs ötletem.
2011. dec. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy abszolút semmit nem látok. Ergo a Bios-t sem tudom behozni. De megpróbálom a CMOS resetet. köszi a segítséget remélem jó lesz.
2011. dec. 9. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:
A Bios-t újraindításkor lehet behozni. Mikor bekapcsolod a gépet, nyomogod a DEL billentyűt és arra jön ki. A CMOS-t ne felejtsd el visszadugni az előző állapotba. Ha úgyhagyod lehet hogy nem kapcsol be. Szóval átdug, vár 1-2 másodperc, visszadug, gép bekapcs.
2011. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a BIOS-t hogy kell behozni. Egyébként a jumpert átraktam CLEAR-ba (merthogy a 2-3 tüskén volt és a 1-2be kell tenni a resethez) most várok egy kicsit, mert első próbálkozásra nem sikerült, de máshol azt írták, hogy ha elsőre nem jó akkor várni kell kicsit tovább. És visszateszem nem felejtem el :)
2011. dec. 9. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!