Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a számítógép?

Miért sípol a számítógép?

Figyelt kérdés

amikor bekapcsolom a gépet akkor elindul a ventilátor és utána rá elkezd sípolni a gép és leáll a hűtés. A monitoron meg nem jön be semmi.

itt a link hogy milyen hangot add ki:

http://www.youtube.com/watch?v=xI8wHv1fADM&feature=youtu.be


mi lehet a baja?


2011. dec. 17. 13:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem winyó hiba. Próbáld meg egy másikkal, esetleg próbáld meg kivenni a VGA-t és a beépítettel beindítani. Ha azzal megy, akkor a VGA-d halt meg.
2011. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 lordsithlord ***** válasza:

Nagyon úgy néz ki, hogy meghalt vagy az alaplap vagy a proci, esetleg mindkettő ebben a gépben.


Sajnos látatlanban nem tudnék neked pontos diagnózist mondani, azt tudom javasolni, vidd el szakemberhez, mert az biztos, hogy ezt otthoni javítgatással nem fogod tudni megjavítani.

2011. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem ezt csinálná, valószínűleg majdnem rínék! XD

De én úgy próbálkoznék, hogy ha 2 ram van benne, akkor felváltva próbálgatnám, ha továbbra is ezt csinálja, akkor mennék tovább a videókártyára, esetleg más illesztőkártyára, aztán a winyóra, ha csak nem jó akkor táp, és végül a processzor! Tehát mindent kipróbálnék másik géppel, vagy kicserélném az alkatrészeket 1enként, és végül már csak a lap lehet a hibás!

2011. dec. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, De lehet, hogy mindez csak érintkezési hiba szedd szét majd rakd össze ugyanúgy és meglátod, hogy megy-e!
2011. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Előtte nem huzogattál szét semmit?
2011. dec. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A tápot és a videó kártyát kötöttem be, máshoz nem nyúltam
2011. dec. 20. 21:59
 7/15 anonim ***** válasza:
A tápot? Nyakig elég ha valami nem rendesen kapja az áramot, viszont nem lenne jó ötlet annyit piszkálni. El kell vinni szervizbe, ott majd megcsinálják. Ha te magad állsz neki, lehet hogy valamit elrontasz, és még nagyobb lenne a kár.
2011. dec. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a vga a hiba szerintem. mert régen nekem is volt ilyen. kiszedtem kipucolni, visszaraktam sípolt. kiszedtem megint vissza raktam, és működött. egy próbát megér.
2011. dec. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 lordsithlord ***** válasza:

Az a baj, hogy a videó szerint ez sípol egyet, majd valami érdekes, mechanikus hanggal folytatja. Na annak a hangnak nem lenne szabad ott lennie, ugyanis ilyet hibátlan gép soha nem ad ki. Nagyon úgy hangzik, mintha a táp ventije forogna tovább, csakhogy annak le kellene állnia a többi alkatrésszel együtt vezérlés hiányában.


Az, hogy megy tovább, továbbra is arra ad gyanút, hogy az alaplap tuti hibás, de abból kiindulva, hogy a CPU ventije is leáll, jó eséllyel az is károsodott.

2011. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hmm ez a sípolás utáni hang nagyon emlékeztet, egy olyan jelenségre, mintha az alaplap ki akarná kapcsolni a tápot, egy kis időre egy néhány tizedmásodpercre ki is kapcsolja, majd a táp hirtelen visszakapcsol az alaplap bezavarodik, és szünet nélkül ugyanolyan hangot ad ki! Nekem hasonlót csinál a számítógépem, amikor elmegy hirtelen az áram majd visszajön, ilyenkor nekem leáll minden, csak a power led világít, és addig nem tudom visszakapcsolni, vagy akármit csinálni vele, míg a tápot ki nem húzom, és megvárom míg a kondik "lemerülnek"! Tehát szerintem Próbáld meg másik táppal!!
2011. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!