Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sípol a számítógép?

Miért sípol a számítógép?

Figyelt kérdés

amikor bekapcsolom a gépet akkor elindul a ventilátor és utána rá elkezd sípolni a gép és leáll a hűtés. A monitoron meg nem jön be semmi.

itt a link hogy milyen hangot add ki:

http://www.youtube.com/watch?v=xI8wHv1fADM&feature=youtu.be


mi lehet a baja?


2011. dec. 17. 13:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
JAH ÉS MÉG VALAMI, Senki nem írta a bios resetelését, ezt úgy tudod elkövetni a legegyszerűbb úton, hogy kiveszed az elemet vársz egy olyan 4-5 percet, de ha türelmetlen vagy, akkor az alaplapon, ami érintkezik az elemmel az elem kivétele után összezárod egy csavarhúzóval, vagy valamivel ami vezeti az áramot!!
2011. dec. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 lordsithlord ***** válasza:
BIOS resetelésnek van egy sokkal biztonságosabb és szakszerűbb módja is: van egy pontosan erre a célra szolgáló jumper a lapon (az alaplap leírásában megtalálhatod, hogy pontosan hol), azt vagy átteszed reset módba vagy csak simán leszeded (típusa válogatja).
2012. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát igen az a biztonságosabb, és direkt arra való módja, csak én azért írtam az elemest, mert nem tudom, hogy mennyire ért a kérdező a géphez, és az mindenképp megleli!! :D
2012. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen, de hogy tájékoztassam a kérdezőt, mindkét esetben megvan az esély hogy nem teljes reset-elés történik, vagyis 1-2 beállítás megmarad. A legbiztosabb és leggyorsabb a CMOS reset, persze az elem-kivételes módszer is be szokott válni. Vagyis próbálgatni kell.
2012. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Szia!


Ma nekem is ilyen hangot adott ki! Először azt hittem vége a gépnek utána elindítgattam egyesével a külső eszközökkel, vagyis úgy kezdtem, hogy mind be volt dugva utána arra gondoltam, hogy mivel kommunikál a legintenzívebben és mi vesz fel sok áramot zárlat esetén (akkor csinál ilyet).


Elsőre üresben indítottam csak tápkábellel, hibátlanul ment, mivel az USB akkora áramot nem képes közvetíteni, így legelsőre a monitor nélkül kapcsoltam be és nem sípolt (kiderült, hogy a monitor zárlatos lett nem is most).


Mind ebben az a durva, hogy körülbelül két hónapja úgy 1000-1500 Forinttal megnőtt a havi villanyfogyasztás idehaza. Nem feltétlenül magával a géppel van gond. Volt a szekrényemben egy régebbi monitor (LED az is), rákötöttem a gépre és azonnal hibátlanul elindult. Szerintem a pénz is csökken, amit villanyra költöttem, miután a zárlat forrását megtaláltam.

2018. febr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!