Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érthetetlen probléma számomra!...

Érthetetlen probléma számomra!? Help!

Figyelt kérdés
Elég furcsa dolog ez, a gépen nem rég lett véve, kb 4 hónapja újítottam vagy is szinte egy teljesen újat vettem kivéve a winyót mert az kb 3 éve van meg vagy több 200gigás. eddig probléma nem volt a géppel gyors jó, fut minden. most viszont laggol/szaggat amikor pl internetezek vagy akármit csinálok és a furcsa az hogy se a processzor se a memória nincs terhelve.. mi lehet a megoldás?? azt hittem értek a géphez de ez nem tudom miért van..
2011. dec. 23. 01:40
 1/9 anonim ***** válasza:

videókártya driver


vírusirtás


memória,reg,vinyó tisztító,



milyen állapotban van a vinyód?mennyit forog sata,pata?

2011. dec. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 lordsithlord ***** válasza:

Eressz neki valamilyen tesztprogramot (javasolnám elsőre az Aida-t), hátha nem megfelelő a hűtés, Ez sajnos gyári hűtőknél nemegyszer előfordul mostanában.


Ha nem ez a gond, akkor futtass rajta a Hiren Boot CD-ről egy teljes rendszerellenőrzést, ha hardveres a probléma, az ki szokta mutatni.

2011. dec. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. Kommentelő: vírusirtás pipa. memória, reg tisztító pipa. vinyó az sata, kondíció 100% még kb 950 nap van hátra.. vinyó tisztító hát ez nem tudom milyen programmal kéne csinálni de csináltam advanced system care-el lemeztöredezettség mentesítést ezek után a probléma még mindig fent áll.. és hát a videó kártyával van egy kis probléma, azt írja hogy nincs ellenőrizve az illesztőprogram aláírása vagy micsoda, és amikor indítom a gépet általában úgy indítom hogy elindul->F8->Az illesztőprogram aláírásának megkövetelésének a tiltása..


lordsithlord:

[link] mit tudsz ebből levonni? a másik a Hiren Boot CD-t nem csináltam meg.

2011. dec. 23. 10:34
 4/9 _Zoldike_ ***** válasza:
Takaritsd ki a gepedben az osszes ventit
2011. dec. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
_Zoldike_: kitakarítottam picit jobb nem olyan mint volt..
2011. dec. 23. 16:04
 6/9 lordsithlord ***** válasza:

A hőmérsékleti adatok megfelelőek, ez kizárja a túlmelegedést.


Kellene rajta egy memória ellenőrzés, nem-e a memória írási - olvasási sebessége csökkent le, illetve ugyanígy egy HDD írási - olvasási sebesség teszt.

2011. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Melyik programmal csináljam? mindkettőt
2011. dec. 24. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt mostanában. Néha belassult, szaggatott (egér is), film közben is, stb. Processzorhasználat nem ugrott meg, winyó, memória, tökéletes állapotban, nem volt túlmelegedés, a winyó egy TRIM-es ssd, tehát a sebességével nem lehet gond, és bad szektor se...


Végül véletlen jöttem rá, hogy valamiért a háttérben futó utorrent okozta ezt. Ha bezártam, megszűnt a néha előforduló szaggatás. Szóval szerintem, ha legközelebb előjön a probléma, szép sorban egyenként zárd be a háttérben futó programokat, hátha valamelyik bezárása megoldja.


Rajtam csak a windows 7 újratelepítése segített. Egyelőre most jó, remélem nem jön elő megint.


Amúgy amit még érdemes megpróbálnod, az a driverek, és biosok frissítése(ezzel óvatosan). Esetleg töredezettségmentesítés, ha nem volt még. (bocsi nem olvastam el az összes hozzászólást)

2012. jan. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hogyha úgy indítom el a gépet hogy illesztőprogram megkövetelésének tiltása akkor működik viszont a control center nem jön be, de működik.. most haszánlom így egy darabig tény hogy ez nem egészséges de ha lesz új winyóm akkor újratelepítem a gépet
2012. jan. 4. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!