Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS segítség! Honnan szerezhet...

SOS segítség! Honnan szerezhetek cinch - 3.5 jack átalakító kábelt?

Figyelt kérdés

vettem egy vezeték nélküli fejhallgatót tv-hez, Auchanban az egyik ott dolgozó mondta, hogy ilyen kell a tv-hez. aztán kiderült, hogy ehhez a fejhallgatóhoz 3.5-ös jack outputra lenne szükség a tv-n, de azon csak cinch van. és most ehhez keresek (eddig sikertelenül) átalakítót. a gugli sajnos nem a barátom. és mielőtt kötözködnétek, igenis létezik: [link]


valaki tud segíteni, hogy árulnak-e ilyesmit Budapesten valahol?


2011. dec. 24. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Sajnos érdemben nem tudok segíteni neked, azonban mielőtt vennél bármilyen kábelt is, felhívnám a figyelmed hogy a TV-n található 2/3db RCA csatlakozó 99% eséllyel egy BE és nem KIMENET, tehát videókamera/erősítő/DVD/videómagnó/játékkonzol videó/audio jeleit fogadja és a TV-n AV módba kapcsolva tudod használni.


Ha a TV nem kínál alapból egy jack csatlakozót, jó eséllyel nem is tudod ezt másként megoldani pusztán azért, mert nincs ilyen kivezetése az alaplapról.

Persze lehet barkácsolni házilag, csak ez elég veszélyes.


Előfordulhat persze hogy tévedek. Ha a TV márkáját és pontos típusát megmondod, talán utána tudok nézni neked.

2011. dec. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igazából amelyik tv-hez vettem, ahhoz van egy DIGI-s dekóder:

[link]

[link]

elölről (bár ezzel nem mész sokra): [link]


a tv egy régi crt, csak 2 bemeneti port van rajta (egy SCART, amivel a dekóderhez van kötve, és ugye AV módban van ahogy írtad, és egy chinch input)

a dekóderen viszont gondolom output van

2011. dec. 24. 15:51
 3/7 A kérdező kommentje:

vagyis: !!!

mindenképp output van, na

2011. dec. 24. 15:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Értem mit szeretnél. Tehát a dekóder L/R RCA csatlakozóját alakítanád át egy lány jack dugóra (mert ez küldi a jelet a TV-be), hogy fogadja a fülest/pc hangfalat, igaz?


Te magad is linkeltél olyat...


[link]


Ezt találtam az "átalakító" szóra guglizva, az első pár találat közt.

2011. dec. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm, akkor ezek szerint azért nem találtam rá, mert úgy kerestem, hogy cinch (egyébként nem is tudtam, hogy rca a hivatalos neve)...


na ment a zöld kéz!

2011. dec. 25. 00:12
 6/7 A kérdező kommentje:
ja és linkeltem, csak épp egy külföldi oldalról...
2011. dec. 25. 00:12
 7/7 A kérdező kommentje:

az már csak hab a tortán, hogy ez a bolt itt van a kerületben. mégegyszer nagyon szépen köszönöm, és:

Boldog Karácsonyt!

2011. dec. 25. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!