Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen programmal és hogy...

Berti_92 kérdése:

Milyen programmal és hogy ajánlanátok overclockingot processzorra? OC témában fapados vagyok, laptopról van szó, adatok lent.

Figyelt kérdés

Csak hogy minden tiszta legyen:

Packard Bell EasyNote TK81

AMD Phenom II X4 N970 (2,2Ghz, 2MB L2 Cache, notebook proci)

W7 64-bit

8GB DDR3 RAM

AMD Radeon HD 6650M (1GB)


A témában minden érdekel, sose húztam még egyik laptopomat sem túl, szóval mindent írjatok, amit csak tudtok (energiaigény, hűtés, léptékek...)

Szóva az elejétőla végéig mindenre szükségem lenne:D

Köszi!


2011. dec. 25. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon erősen ajánlom hogy laptopot NE tuningolj!

A tuning alapja a jó hűtés, ami laptopokban felejtős, meg húzni nem programmal kell hanem BIOS-ból, de a laptopok BIOS-ában nem is biztos hogy van ilyen lehetőség, legalábbis sokban biztos nincs.

2011. dec. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
K10stat-ot próbáld meg, lehet működik ennél a procinál..,amúgy tényleg csak akkor ajánlatos, ha jó a hűtés... Core Temp progival figyeld, ha meghúzod 80 fölé ne nagyon menjen.
2011. dec. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még a 80 is nagyon sok.
2011. dec. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó hűtés kell, ami max 60 fokon tartja a hőmérsékletet. Tuning-proginak ajánlom az AMD OverDrive-t, ezt használják a profi és rekord-döntő csapatok is. De sok progival lehet procit húzni. Ha lehet akkor olyannal ami eleve AMD-s. Mégegyszer mondom, veszélyes a laptop-tuning, mert könnyebben felhevül. Nem tudom milyen hűtésed van, de tuningra nem ajánlott a laptop.
2011. dec. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

@Simon Richard

Igen, ezt a programot néztem én is, csak épp nem jöttem rá, hogy hol kell... meg nem nagyon tudom a dolog mikéntjét... Hogy mit hogyan kell, meg mire figyeljek...

2011. dec. 25. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyelni kell hogy lassan húzd, vagyis ha lehet 10 MHz-enként. Aztán ha lefagy akkor biztos több volt kell neki, de ezzel is lassan, óvatosan. Na jó itt túl sok mindent kell elmagyarázni úgy hogy megértsd és ne kövess el hibát. Keresek egy oldalt ahol elmagyarázzák az egészet érthetően. Itt van: [link] ez itt mindent elmagyaráz amire szükséged van, sokat tanultam én is belőle, szóval hajrá! Nameg Kellemes Ünnepeket!!! XD
2011. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Juhú, köszi:) És Neked is!
2011. dec. 26. 10:39
 8/8 anonim válasza:
Laptopot nem ajánlott oc-olni. Nem elég nagy teljesítményű a hűtésrendszere. Desktopot azt nyugodtan lehet, de laptopot nem ajánlatos.
2012. jan. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!