Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek a vízhűtéses...

Mi a véleményetek a vízhűtéses hardverekről?

Figyelt kérdés
Mennyire éri meg stb.
2012. jan. 1. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem tennék vizet a gépembe.

És mielőtt valaki lehurrog, a véleményem volt kérdezve, és az ez :)

Szerintem csak kőkemény tuningnál van értelme, és én nem vagyok biztos, hogy egy gyengébb proci + normális vízhűtés olcsóbb, mint egy jobb proci. A jobb procit meg minek olyan szinten húzni, hogy víz kelljen :) Vannak nagyon jó hagyományos hűtők.

Nekem i5-2500k procim van. Próbaként felhúztam. Alapból 3,3GHz-es, 4GHz-en még a gyári hűtővel lehet burn-ölni, GTA4el kínoztam, stabil. 4,2-nél határozottan melegszik, 4,4-4,6GHz-nél Win7 betöltés után nemsokkal kékhalál.

De ennek már semmi értelme, most, játék kivételével 2GHz-en járatom.

2012. jan. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:

akkor van értelme, ha

a: a léghűtés teljesítménye már kevés (pl sokmagos cpu ersőebb tuningja)

b: nagyon-nagyon halk rendszert akarsz (mivel a CPU, VGA, és esetleg a chipset valamint a VRM hűtését is össze lehet hozni egy rendszerbe, kevés ventivel, ergo kevés zajjal megoldható a gép hűtése).

c: nem fér el a gépházban nagyméretű hűtés, de a vízhűtés radija igen (vagy épp a házon kívülre kerül a radi).

a mostanában (sajnos) nagyon divatos egybeszerelt vízhűtőket (corsair hydro és társai) viszont messzire elkerülném.

2012. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aha köszönöm.

Nekem is I5 lesz de nem fogom húzni elég lesz a 4x2.66GHZ :D

2012. jan. 1. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!