Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A bios látja winyómat, de a...

Boszi8222 kérdése:

A bios látja winyómat, de a sajátgépbe nincs ott. Miért?

Figyelt kérdés
Vettem egy asus gépet,beleraktam két winyót,jumpereltem őket,a biosba ott a 80Gb-os winyó,de a sajátgépbe nem hozza fel,csak a masterként beállítottat.Sata kábellel van bekötve,szerintem nincs neve.De nem tudom hol adhatnék neki.Nem találtam ilyet se a biosba,se a gépen.Segítsetek kérlek!
2012. febr. 10. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
nincs leformázva a lemez
2012. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a biosban is jól van-e beállítva a vinyóknál a master és a slave? (ha egyáltalán állítani lehet), amikor "felismeri" rendesen felismeri? kiírja a "részleteket" is?


ellenőrizd le mégegyszer, a jumpereket, húzd szét, dugd össze, stb.


próbáld ki két külön kábellel, próbáld ki őket egyenként masterként...


ha így sem működik keress valakit akinek van ebben tapasztalata, ilyet nehéz üzeneteken keresztül megoldani, ezt "látni kell", hogy jól jumpereltél-e stb. az se biztos hogy kell jumperelni...


bár ha a bios jól látja akkor az oprendszer is kéne lássa, milyen op. rendszered van az se mindegy? esetleg lehet, hogy más fájlrendszer van állítva az egyik vinyón pl. linuxon használták és ezért a windowsod nem látja....


sok oka lehet

2012. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kell rá partíció, meg azt nem árt meg is formázni valamilyen fájlrendszerrel.


Sajátgépre jobbklikk -> kezelés -> lemezkezelés.

2012. febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Sikerült!!!! :) Örök hála érte!!!
2012. febr. 12. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!