Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez vajon miért ilyen drága?

Ez vajon miért ilyen drága?

Figyelt kérdés

[link]


értem, hogy x2, de hát akkor a GTX 590-nel kéne egy árban lennie...

az ára több mint háromszorosa a többi GTX 580-nak. van valami tippetek?


2012. febr. 11. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán azért mert már maga a VGA egy fűtőberendezés. Na a viccet félretéve sose értettem miért ilyen drága.
2012. febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem nehéz a megfejtés:


[link]

2012. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A GTX590-nél azért jobban teljesít.

Am feltehetően azért, mert ez is egy státusz szimbólum, úgy mint az i7 3960X(az 300K), de ezt ugyanúgy érvényes az első Mars-ra, meg az ARES-re is!

2012. febr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
azért ilyen drága mert a világon összesen 1000db ot gyártottak le belőle szóval exkluzív. Az országban is van kb 3-4db
2012. febr. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat: 2. Runtime Error!

4. ha ez igaz, akkor az elég szép, hogy 50 bolt tud ilyet beszerezni (mondjuk lehet, hogy ugyanonnan)


de akkor összegezzük: jobban megéri 2 db GTX 590 SLI-be kötve. vagy ha két Mars II van, akkor meg 3 (vagy 4?) db 590, ha 3 Mars II, 4 db 590 (ebben már nem vagyok biztos, nem ismerem a teszteket), de a 4db Mars II már verhetetlen. szerintetek meddig tart ki a kártya (4-es SLI-ben), meddig lehet vele fullon tolni a játékokat? (nyugi nem veszek ilyet) a konfig többi része mindig az aktuális legjobb, úgy kéne valahogy ezt számításba venni


nektek is ilyen kéne, mi? :)


ui.: nekem is!

2012. febr. 12. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:

NEM, SOHA! Fűt mint a baj, rohadt sokat eszik, és néha a 2 GPU-s megoldásokkal van egy kevés szoftveres baj. Na speciel az nekem nem hiányzik. Ha most lenne annyim vennék egy HD7950-et, igaz gyengébb mint a Mars II, de időt állóbb.

Amúgy meg hiába rohadt erős a Mars II, ugyan úgy elavul a későbbiekben mint bármelyik társa, szóval hiába bírná nyers erővel ha nem tudja a legújabb "trükköket", ami persze nem olyan nagy gond, csak kb értelmetlenné teszi a meg vársárlását. Amúgy is a HD7950 amiről beszéltem egy egyszerű játékosnak bőven elég, elég keveset fogyaszt, és technológiailag fejlettebb is.

2012. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
de azért DX11-es viszonylatban még kitart egy darabig, nem?
2012. febr. 12. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ennél feleslegesebb vétel nincs. Legalább 1000W-s táp kell neki, mert csak azokon van megfelelő pin-es csatlakozó ami ehhez a VGA-hoz kell. Emellett fűt, hangos, sokat eszik. Csak a gond lenne vele. Játékokhoz bőven elég egy HD7950/7970, ahogyan azt előttem leírták. Ezzel csak felvágni lehet, hogy nekem most van egy ilyen drága kártyám.
2012. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!