Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha csak hálózatról táplálom a...

Ha csak hálózatról táplálom a laptopomat, tehát az akkumulátort kivettem belőle, az nem teszi tönkre a gépet ugye?

Figyelt kérdés

Feltöltöttem az akksit még tegnap este, gondoltam most kiveszem belőle, h tovább tartson az élettartama. Ma egész sokat fog menni a laptop és kicsit idegesítőbb számomra hol rádugni a hálózatra, hol lehúzni róla, mert éppen feltöltött az akkumulátora és akkor ugye vezeték nélkül is megy. Feltöltött akkumulátorral és rádugott kábellal pedig nem akarom használni, mert még új a cucc. Természetesen nem örökre vettem ki belőle, csak mondjuk erre a hétre. Meg nagyjából úgyis asztali gépként használom, ha viszem valahová, akkor akksival együtt és feltöltve + persze a hálózati töltőt is ha lemerülne pl suliban.

Ja, a kérdéses kütyü egy Lenovo B560-as, ha ez még fontos információ esetleg róla.


Normális válaszokat várok, köszönöm.


2012. febr. 14. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem teszi tönkre, sőt, így cselekszel helyesen. Ha jórészt asztali gépként használod, akkor ne is legyen benne az akksi (kivéve ha pl. gyakran van áramszünet és fontos dolgot csinálsz).

Nyugodtan mehet egy laptop folyton hálózatról.

Az akkumulátort pedig vagy használd időnként (hetente-kéthetente egyszer legalább arról üzemeltesd), vagy ha hosszabb időre elteszed (1-2 hónap vagy több), akkor ne teljesen, hanem kb 50%-ban feltöltött állapotban tárold száraz, szobahőmérsékletű helyen. Így tart a legtovább.

2012. febr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 pagan ***** válasza:
így van ha benne hagyod egyfolytában tölti és ez rövidíti az élettartamát az akksinak,és hamar kiszikkad,ne használd ha nem muszáj
2012. febr. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kiszikkad. :D Tetszik ez a szó, amúgy köszi a te hozzászólásod is! :)
2012. febr. 14. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!