Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem indul a gépem. Mi lehet a...

Nem indul a gépem. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy házat, és abba akartam átrakni a régiből a dolgokat, de nem indul el. Ki van takarítva, már kivettem és visszaraktam az alaplapot is meg minden mást is. Gondoltam rá, hogy tönkre ment az alaplap, de semmi külső jele nincs ennek, nincs égett szaga vagy ilyesmi. Sőt elemet is cseréltem. A tünetei a következők: be van kötve minden kb. 2 mp-re beindul és le is áll. Se pittyegés se semmi. Csak két másodpercre mozdul egyet és utána semmi. Vissza akartam rakni a régibe mindent úgy ahogy van, de már ott sem indul sehogy. Kérlek írjatok valami megoldást, mert úgy látom, hogy rohamosan nő az önbizalma...
2012. febr. 24. 22:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Biztosan mindent a megfelelő helyre dugtál? Megfelelően rögzítetted az alaplapot? Tökéletesen földelt az egész? Lehetséges hogy zárlat, esetlegesen bekövetkezendő zárlat miatt áll le (nincs minden csavar a megfelelő helyen!)
2012. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Minden a helyén van. Mondjuk az alaplap csak négy csavarral lett rögzítve. Lehet az a hiba, hogy nem elég neki a rögzítés?
2012. febr. 24. 22:38
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha jól megnézed minden csavar helye földeléssel van ellátva, lehet hogy biztonsági okokból állt le!
2012. febr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Megpróbáljuk most, hogy több csavart rakunk bele, hátha úgy jobb lesz. De ha esetleg nem ez a baj akkor mi jöhet szóba még?
2012. febr. 24. 22:41
 5/19 anonim ***** válasza:

Az összes csavart tedd be! A hibát okozhatja: Tápegység

Más hibák a BIOS betöltés közben/után jelentkeznének

2012. febr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Üdv:)

Elakarod indítani ?

Gondolom IGEN !!


1 ki e szerelted e a procit

2 ki e szerelted e a ramokat

3 ha van ide kábel azt nem raktad be forditva?

az alaplapot próbáltad egymagába elindítani?

csak procci és a ramokkal?

videó-kártya nélkül?


csináltál már hasonló dolgot?

2012. febr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A tápegység mondjuk nem egy nagy szám, bár vadonatúj, amit a házzal kaptam az van benne. Amúgy attól, hogy az alaplapon semmi külsérelmi nyom nincs (égés, felpúposodás, stb.), még lehet, hogy azzal van a gikszer? Vagy a procival esetleg? Mert tényleg csak annyit csinál, hogy 2 mp-re felpörög és le is áll. Most benne van az összes csavar már, hátha...
2012. febr. 24. 22:47
 8/19 A kérdező kommentje:

pc_platinum:


Igen már mindent kiszedtem, visszaraktam. Minden fel is pörög egy pillanatra és le is áll. Próbáltam magában elindítani de semmi. Amúgy igen már csináltam ilyet, de nem tudom mi lehet a baj. Amikor az előző gépet raktam össze semmi hibával nem találkoztam...

2012. febr. 24. 22:50
 9/19 anonim ***** válasza:
VGA integrált, vagy dedikált?
2012. febr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem az csinálta, hogy elfelejtettem egy 4 eres tápkábelt az alaplapra csatlakoztatni.
2012. febr. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!