Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tönkre ment a VGA kártyám, de...

Tönkre ment a VGA kártyám, de szerintem javítható? Érdemes megjavíttatnom, vagy nem?

Figyelt kérdés
Egy Gigabyte HD 3870 Crossfire DDR3 512MB VGA kártya Zalman hűtővel ment tönkre a gépemben. Kivettem, megtisztogattam, visszatettem, de még mindig két sávban a bootmenütől kezdve villódzó kockák rohangálnak a képen. Nem hiszem hogy a grafit GPU ment tönkre, én memória hibára gondolok. Érdemes e szervizeltetni vagy nem. Jó lenne ha lehetne, mert szerintem a mai VGA kártyák többségét még mindig megszégyeníti teljesítményben.
2012. márc. 18. 15:33
 1/8 Panda Péter ***** válasza:
csíkozás-pöttyözés: memóriahiba. az ilyen nem igazán lehet javítani (vagy ha igen, drágán, nagyon drágán). ha van gari, gariztasd. ha nincs (valószínűleg nincs már) akkor csere.
2012. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt úgy nem akartam hallani, mert erre tippeltem első körben, és igen, a garancia éppen tavaly szeptember végén járt le mert 3 év volt rá adva. Olyan érdekes. Szerintem simán mesterségesen teszik tönkre chip szinten ezeket az elektronikus berendezéseket. Ez a fogyasztói társadalom. Ez nem lenne szerintem 10 év múlva is működne
2012. márc. 18. 15:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem anyira jó

szerintem ad el bontóban... de még vaterán is szoktak hibás cucokat is árulni

2012. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És kb ha megjavíttatnám mennyit kéne kicsengetni?

vagy ha beadnám bontóba mennyit adnának érte?

Ebay-en még találtam ilyen kártyát bontatlan dobozban vadi újonnan 20000Ft ért, de hibásan és használtan is 8000-ért árulták gondolom csak a hűtője miatt.

2012. márc. 18. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán, de okozhatja a fent leírtat egy, vagy több púpos, vagy szétnyílt kondenzátor. Nekem is van egy ilyen VGA-m (Ati X1650 Pro). Púpos kondikkal kaptam ingyen, mert csíkozott. Vettem a tönkrementekkel azonos kondikat, és pár doboz sörért felvarázsolták nekem rá. Most is itt van a gépemben a kártya. Szóval nézd meg, hátha a tiedén is hasonló a helyzet.
2012. márc. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Panda Péter ***** válasza:
nem akarlak kiábrándítani, de a HD3800 család már nem épp a legjobb teljesítményben. 20k-ből pl kapsz már HD4870-et is, ami ezt a kártyát megeszi teljesítményben.
2012. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kondenzátor csere stb, sajnos kilőve, mert ez a kártya az eredeti 3870 X2-es egyik Gigabyte által legyártott elágazása, amin nincs burkolat, csak egy masszív Zalman hűtő, és kerámia burkolatos kondenzátorok, amiket le lehetne cserélni ha nem nyáklapba ágyazottak lennének gondolom a jobb hőelosztás miatt. Szóval csak letörni tudnám. De egyébként a teljesítményét nézve elég jó még ma is mert 790Mhz-es GPU órajelet 1019Mhz Memória bussal és 256bit-es sávszélességgel ma kb 25 és 40 ezer között lehet kapni a kártyákat. Ezt pedig 3 évvel ez előtt vettem 25990Ft-ért. Egyetlen ami kifogásolható rajta az biztos, az a Memória mérete a 512MB. Már nem elég, De a többi paraméterével szerintem még nem is lenne semmi baj. Na mindegy, van még egy csomó sz.g. alkatrészem 3 legendás videókártya egy jó kis kondezátor hibás alaplappal, na azt még meg lehet javítani! Köszönöm a segítséget, hasznos volt mindenkié!
2012. márc. 19. 00:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez esetben elpasszolom az itthoni megmaradt használaton kívüli cuccokat, kiegészítem és alternatívaként veszek egy Saphire Radeon HD 6670 1GB GDDR5-ös videókarit. Az már jobb mint a 3870-es, és még olcsó is!
2012. márc. 19. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!