Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptop üzemelése során mi...

Egy laptop üzemelése során mi az a legmagasabb hőmérséklet, amit ha elér bármely alkatrésze, az még normálisnak mondható?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Pl. ha leöntöm kávával akkor a klaviatúra van vagy 90 fokos. Az még normális? :D

Amúgy 65-75 fok körül van az a pont a processzornál ami felett már nem mondanám normálisnak.

G.

2012. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

kávával? vagy lávával? vagy kávéval?xD


na most az én kis öreg gépem 67 fokról indul, ha nem futtatok rajta semmi programot, tehát az összes érzékelő által jelzett értékek közül ez a legmagasabb. Ha kicsit megdolgoztatom a gépet, megközelíti a 90 fokot is. Ez azt jelenti, hogy a végét járja a gép, vagy a hűtéssel kellene valamit csinálnom?

2012. ápr. 1. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát.... A kilencven fok az egy kicsit magasnak tűnik de ha találsz hozzá leírást abban talán van rá valami adat.
2012. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapjáraton sztem egy laptop processzor 45-50 fokon érzi jól magát, terhelésnél 70-75fok feletti érték már nem túl jó, a merevlemeznek is illik 45-50 alatt maradnia, terhelés alatt is. Videókártya változó, nekem anno 60 fokos volt alapjáraton, de terhelésnél sem ment 70 fölé....én kb ezeket veszem normálisnak.
2012. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A winchester max 40-45 fok. Fölötte már előfordulhat adatvesztés!

A proci laptopok esetében felmehet akár 80ig is. A fölé már nem!


Ha magasabbak a hőmérsékletek akkor lehet, hogy csak poros. Szét kell kapni és ki kell fújni. Meg persze egy laptop hűtő nem árt ha van alatta!

2012. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!