Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Átmeneti megoldásként lehet...

Átmeneti megoldásként lehet gond egy újabb vga használata egy pár éves alaplapon?

Figyelt kérdés

Tudnék most ismerőstől szerezni egész jó áron egy sapphire hd 7850 kártyát (1 hete vette, de eladja a gépét és 50ezerért árulja a kártyát) viszont a jelenlegi konfigom eléggé idejét múlt és csak nyáron tervezek bármilyen cserét. A mostani alaplapomon van neki x16-os slot és annyit még megtehetek, hogy egy fsp hexa 500w-os tápra beruházok (tekintve, hogy a mostani valószínű kevés lenne).

Nem igazán értek hozzá, de lehet ebből gond azon túl, hogy a régi gép miatt egy ideig nem lenne kiaknázva a kártya teljesítménye?


2012. ápr. 16. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha neked nem goind, akkor nekünk se. Ha belemegy akkor használd, max félgőzzel megy a cucc...
2012. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit gondolkoztam rajta, nem tudom lesz-e valami alternatíva ami nyáron majd jobban megérné (mikor majd tervezem a konfigurációm lecserélését), és így nem érné most ezt megvenni? A mostani gépem elég régi már 4éves múlt, intel e2220 dual core 2.4ghz proci és 4giga ddr2 ram van. Szerinted jön ki valami új kártya úgy 3-4 hónapon belül ami jobb vétel lesz a hd 7850nél ? Mert most ha csak az árat nézem ez nekem 15ezer forint spórolás egy pár napos kártyáért.
2012. ápr. 16. 23:38
 3/6 A kérdező kommentje:
"Bocsi" a kiemelésért :D csak holnap lenne megejtve a vásárlás és hát 50ezer nem kis pénz de még nem tudom biztosra, hogy megéri-e :x
2012. ápr. 18. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nyárig vársz az új konfiggal akkor vedd meg, de szerintem az lesz hogy addigra hasonlóra lemegy az ára a 7850-nek.

Ja, mellesleg ne hajtsd túl egy rosszabb konfiggal mert akkor nyárra veheted az újat.


Mostani táp mennyi? Kérlek ne kötsd rá egy (bocsánat) hulladék gépre, mert mondom megint: akár el is ronthatja

2012. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindig jól jön ha spórolhatok egy kicsit, főleg nyárra :D de ha addigra valóban lemehet az ára akkor lehet hagyom most úgyis talál más vásárlót az ismerősöm (csak engem kérdezett először). Amúgy ő ajánlotta, hogy úgy érdemes csak ha új tápot is veszek mert a mostani gépemben egy 420as van (nemtom hírtelen a márkát, de házzal adták úgy tudom ez sokat mond :D) viszont akkor hagyom ha pénzügyileg nem éri meg mert úgyse nyerek rajta ha most vagy ha nyáron veszem meg.

De amúgy, hogy értetted azt, hogy túlhajtani? Nem értek hozzá annyira (speciel ezt a kártyát is a barátom szerelte volna be a gépbe, tudom ,hogy csak pár kábel de lövésem sincs mit merre :D) de úgy hittem, ha a táp elég és csak a proci gyenge akkor max nem lesz kihasználva a kártya nem túlhajtva :o

2012. ápr. 19. 11:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is PM-ben megbeszélhetjük részletesebben is.



Hát, akkor én inkább azt ajánlanám hogy ezt most ne vedd meg ilyen géphez, mert nem tudnád kihozni a max.-ot belőle.


Megéri nyárig várni egy új géppel, addig sokminden olcsósodik és ki tudja hogy mik jönnek még addig ki.


Pl. HDD-t én nem vennék most, 3x annyi az ára mint tavaly.

2012. ápr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!