Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha nagy sebességgel (10-100...

Ha nagy sebességgel (10-100 megabit/s) töltök lefelé, akkor normális akár >20% CPU használat a hálókártya részéről (system interrups a rendszer szerint)?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem. Volt 80/25-ös Digim és az egyetlen probléma az volt, hogy keményen tekerte a merevlemezt, főleg párhuzamos letöltéseknél. Meg elég sok ramot evett olyan sebességen a torrent kliens.

Biztos, hogy ez áll a háttérben?

2012. máj. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bármivel töltök, minél nagyobb a sebesség, annál nagyobb a CPU használat. Felmegy akár 50-60%-ig is (4 magos procin), ha nagyon gyors. Nekem se tetszik a dolog, egyelőre próbálom kivizsgálni.
2012. máj. 26. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Megvan a probléma.

[link]


E szerint a hozzászólás szerint az alaplapi integrált "hálókártya" kezeli ugyan a tcp forgalmat (böngészés például) de az UDP forgalmat egyszerűen áthárítja a processzorra és ezt te meg is érezted. (a torrent pl udp forgalmat bonyolít)


A megoldás talán egy dedikált, jobb fajta gigabites hálókártya beszerzése lehet. Mivel ebben a témában nem vagyok járatos, nem tudok segíteni abban, hogy milyet érdemes venni. Talán a Prohardver fórumain tudnak segíteni, ott sok hozzáértő van.

2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem már, kezd megvilágosodni a helyzet. Jelen körülmények között tehát normálisnak mondható, és tényleg a torrent vágja haza leginkább.
2012. máj. 26. 21:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyél külső hálózati kártyát, nem kerül többe mint 2 doboz cigi...


Nekem szerverem van, 8-12% proci kihasználtsága 10 usernél, kb 1200-2000 torrent fut egyszerre

2012. máj. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és proci az Athlon II X2 250
2012. máj. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csináltam egy teszt telepítést másik partícióra, és ott nem csinálta. Utána újratelepítettem a fő rendszert, és most ott is oké. Jön le egy torrent közel 70 megabittel, és a system interruptok 1%-nyi CPU-t használnak. Valahol valami össze volt akadva, de fogalmam sincs, micsoda.
2012. máj. 27. 01:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor voltak gondok és kék halál(BSOD) mikor a realtek hálózati káertya drivert telepítettem. Ezt nem szabad, csak bedugni és használni
2012. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!