Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebből már nem jövök ki jól?...

Ebből már nem jövök ki jól? :/ (RAM)

Figyelt kérdés

van phenom x4 es procim és ati r. 5830 1 gigás vga, de mára már úgytűnik, hogy a memória kezd kevés lenni még mindig pedig van benne 2 db DDR2es (!) 2 gigás lap.

800Mhz-sek..haveromnak 2000 mhz-sek (?) vannak és teljesítménye kb 20 szor jobb a gépének.

úgytudom sokkal jobbat már nem is tudnék belerakni, mivel akkor már DDR3-as ram kellene, ahhoz pedig ddr3-as alaplap...


valami jobb ötlet?



2012. jún. 21. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Kissé keszekusza a kérdésed, de kétlem hogy a haverod gépe 20x jobb lenne mint a tiéd a 2000MHz-es ramok miatt, 4GB pedig elég kellene, hogy legyen, bár nem tudom mire használod a gépet.
2012. jún. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lényeg, hogy jobb már nem igazán lehet a gépem, hiszen új alaplap kellene...ddr3-as ramok miatt, amiből ahogy nézegettem talán kitudnék jönni egy huszasból ( lap 10+ ram~10k )
2012. jún. 21. 09:46
 3/9 anonim ***** válasza:

10 ezerért ram ?

5 ezerért már tudsz venni 4gb-ot (kingmax pl.), ez a konfig amúgy sem tud többet kihasználni játékoknál.

2012. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De a haverodnak full ugyanez a konfig és úgy jobb az ő gépének teljesítménye?
2012. jún. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem hol kevés a géped?

A ddr3 nem minimálisan gyorsabb a ddr2-nél, ddr3-nál lassabb a memóriaidőzítés, és kizárt, hogy 20x sebességnövekedést érnél el bármilyen alkalmazásban.

2012. jún. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Zsolti +1

Kérdező, gondolj bele, a te logikád szerint elég csak a RAM-ot bővíteni. Akkor a többi hardvernek mi értelme van?

2012. jún. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* a ddr3 minimálisan gyorsabb- akart lenni
2012. jún. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

most vagy én vagyok nagyon tudatlan vagy ti.

a "20x"-et terészetesen érzékelés szempontjából írtam. "haveromnak" a VGA-ja egy sorozattal lejjebb van és hasonló de Intel procija van ( ne kérdezzétek milyen, azt már nem mondta )


szóval - az hogy 2 giga vagy 64 (((((vicc))))) giga ram van benne az sokat nem segít semmin, a memóriák teljesítménye a lényeg, és a döntőbb, nem az hogy mekkora a kapacitásuk. ezis hülyeség hogy minimálisan obb a ddr 2, hiszen úgy tudom , nem biztos hogy pontos, nem rég olvastam utána, de ddr 1060MHZ-ig pakol, ddr3 pedig felhúzva maximum 2200 egy jó alaplappal. haveromnak 2000-re van felhúzva nemtudom mekkora ddr3-asa. szerintem egy ddr2-es 800mhz, meg egy ddr3-as 1600-2000MHz-s RAM között nem "minimális" különbség tapasztalható, de kövezzetek meg....

2012. jún. 21. 21:46
 9/9 A kérdező kommentje:
többi hardvernek? hát ink. te gondolkozz...a 4 magos proci ( AM3 ! ) meg a kb egy éves ati GDDR5ös 5830 1 gigás vga mellett szerintem a 800mhz-s ddr2-es (!) memória nagyon sejpít
2012. jún. 21. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!