Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépem újraindul vagy...

A számítógépem újraindul vagy lefagy. Mi lehet a probléma? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egy olyan problémám van hogy sokszor újraindul a gépem vagy lefagy. A legtöbb esetben csak simán újraindul, de van hogy kék halál jön be. Legtöbbször a win32.sys-t írja ki. Teszteltem a videókártyát 3Dmark-al és nem írt ki hibát, újra sem indult közben. Ki is vettem a videókártyát és az alaplapiról indítottam el, de úgyis újraindult. Aztán csináltam memtestet kb 2-3 órát, nem volt hiba. Ki is vettem a ramokat és egyesével megnéztem hogy hátha az egyik nem jó, de ígyis ugyanaz történt. Csináltam proci terhelő programot és így sem kapcsolt ki. Maradt a winchester…csináltam teszteket és az egyiknél állandóan kikapcsol, ha elindítok mellette valamit akkor meg főleg. A Victoria nevű programmal teszteltem és több ilyet is kiír hogy: Warning! Block start at 2724608 = 250 ms. A hőmérsékletek rendben vannak. A winchester lehet a baja vagy valami más? Nem tudok rájönni….egy tesztet sem tudok végig futtatni , mert újraindul.

Pár adat a számítógépről:

CPU típusa:DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz

Alaplap neve:MSI PM8M3-V / PM8PM-IL

Rendszermemória:1024 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Videokártya:RADEON 9600 SERIES (128 MB)

Videokártya:RADEON 9600 SERIES - Secondary (128 MB)

Hangkártya:Realtek ALC655 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Lemezes meghajtó:WDC WD2500JS-22NCB1 (232 GB, IDE)

Operációs rendszer: Windows XP Professional SP3



2012. júl. 15. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Barátomnak is ez volt,neki a RAMjával volt gond,vettek újat,meg egy újból installálást csináltattak!
2012. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Véletlenszerű újraindulások esetén a tápot nézném meg először. Kösd rá a gépet egy másikra és próbáld ki.
2012. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a RAM-ot kizártam, mert másikkal is kikapcsolt. tápegységet még nem tudtam szerezni. ha a tápegység a rossz, akkor annak van látható jele a tápegységben? szétszedtem de nem láttam benne semmi szokatlant.
2012. júl. 20. 02:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Vidd el egy szakértőhöz aki,megnézi neked!
2012. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!