Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Toshiba, vagy Dell? Ár/érték...

Toshiba, vagy Dell? Ár/érték minőség szempontjából melyik lenne a jobb?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes választanom ha:


azt szeretném, hogy egy megbízható stabil (elsősorban nem játékra, de esetenként attól se riadjon vissza) gépet szeretnék, ami nem melegszik annyira, hogy kívül a burkolatán érezzem.

Ha lehetséges gyárilag jogtiszta windows 7 oprendszerrel és 15"kijelző alatti legyen.

pl: 13-14"


Vinyó mérete nem mérvadó, 120giga nekem sok is.

Memória kellene legalább 4-6GB,

Processzor pedig minimum i3, de inkább i5.


Toshiba Satellite és Dell inspiron 14Z(újabbik kiadás corei5) között vacilálok nem nagyon tudok dönteni.

Sajnos Toshibából nem nagyon találtam 15.6alatti kijelzőset.

Nagyon fontos lenne, hogy megbízható legyen, ami nem megy tönkre 2-3 év után.


Amennyit kb rászánnék: max 230ezer.



2012. aug. 8. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érzed a burkolatán? Ha játszol és terheled a géped akkor melegszik ez nem újdonság !!!! Amúgy nekem dell van és teljesen megvagyok vele elégedve !!!
2012. aug. 8. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát lehet jobban ki kellett volna fejtenem, de pl a mostani asus-nál az a baj, hogy a GPU a tuchpad alatt van majdnem, meg félig a vinyó is.

És a tacspad elég meleg. kb félóra után is, akkor is ha csak a foobar megy, vagy a chrome. Szóval nincs épp összefüggésben a terheléssel. Most pl 40fokos a vinyóm, és kb 15perce megy a gép (asztalon)

Ölben tartani szerintem így annyira nem szerencsés.

Na nekem olyan kellene, ami ettől azért mobilabb.

2012. aug. 8. 22:51
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván ha játszanék mind melegedne kívülről is, de ilyen alapvető dolgoktól....

Amúgy ezt azért is kérdezem, mert a 14z ugyebár alu csukótámaszos, a toshiba pedig általában magnézium(?)de ebben nem vagyok biztos. Azoknál is van alu? Vagy műanyagok leginkább?


És melyiket szerencsésebb választani ezekből?

2012. aug. 8. 22:52
 4/8 A kérdező kommentje:

pl 14z ezzel összevetve:

[link]


melyik bírhatja jobban, ha ölben van?

Teljesítménye gondolom a toshibának jobb, de vajon az idő múlásával mennyire lesz leamortizálódva?

2012. aug. 8. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:

A Toshiba Portégével nem nagyon fogsz tudni játszani. Esetleg a kisebb gépigényű játékokkal. Amúgy én a kettő közül inkább a Portégét venném. A Dell Inspironok kicsit jobban melegednek a kelleténél és az anyaghasználatuk sem a legjobb.


Ez az előretelepített Windows 7 hiányát leszámítva megfelelne az igényeidnek.


[link]


Ezek már Windows héttel vannak. Az ebben levő i3-3217U nagyjából egy i3 2330m processzorral van egy szinten.


[link]


Az ebben levő Intel Core i5-3317U pedig nagyjából egy i3 2350M szintjén van.


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. aug. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nézegetem még amiket linkeltél.

Megfogott a fujitsu lifebook is most, egészen szép.


[link]

A vostrobol pedig a harmadikat néztem ki most.

Ez a változat jobb mint az inspiron? Jobb a VGA-ja?

2012. aug. 9. 19:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Ja és a borításáról mit lehet tudni?

Mennyire időt álló? Kezemtől nem fog elmattulni, vagy efeketedni foltokban?(asusom így járt sajnos)

2012. aug. 9. 19:09
 8/8 A kérdező kommentje:

No Mobile Broadband


Ez mit jelent? Nincs benne wifi?

2012. aug. 9. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!