Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU húzás segítség? Kéne egy...

CPU húzás segítség? Kéne egy kis segítség ebben nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, ha vki tudna segíteni nagyon megköszönném :)


1) Az hogy a cpu hőmérséklete mekkora, az a feszültségtől függ? Szóval pl 1800 MHz 1.3 volton vagy 2100 MHz 1.1 volton, melyiknél lesz nagyobb a hőmérséklet?


2) Az normális, h a cpu-val együtt mindennek ugyanugy nő a hőmérséklete. Szóval amikjor a cpu 45fok akkor a gpu+alaplap is 45fok, amikor a cpu 75fok akkor a többi is 75fok. Ez normális?


3) A cpu húzás mennyivel csökkenti a cpu élettartamát? A magas hőmérséklet csökkentheti az élettartamát vagy maga a magasabb órajel?


4) A túl alacsony feszültség is csökkentheti az élettartamát? Meg ha jól tudom akkor ha alacsony a fesz. akkor kékhalál lesz. Ekkor kicsit feljebb veszem és oké? Vagy ez a kékhalál nagyon nem jó a cpu-nak?


5) Meg ha alacsony fesz. nél nincs kékhalál, akkor az a fesz. tutira jó a cpu tökéletes működésére? Vagy más módon kell megtudni h melyik a legalacsonyabb fesz. ami jó?



Ezeket szeretném megtudni, ha vki akárcsak egyet kettőt tud azt is nagyon megköszönném :))



2012. aug. 10. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. igen.

2. nem igazán normális, mivel csak a CPU-t húztad. Valamennyit hőt a környezete is kap, de ennyit nem kéne.

3. eléggé, főleg a nagyobb hőfok miatt.

4. nem, a kékhalál szoftveres hiba, nem sok köze van a hardverhez.

5. működik nem?

2012. aug. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1.nem csak attól

2.ugyan ugy semmi képpen, ha igen akkor nagy baj van

3.magas höfok elsösorban aztán feszültség is

4.kékhalál nem tesz jót semminek

5.cpu streszelöket (tesztelök, terhelök) et futatsz és közben cpu értékeit figyeled illetve eredményben elemzed de pl benchmarkokat is futathatsz

prime95 is jó terhelö program pl.

és ha minden ok (stabil) akkor rendben van

ha minden remdben akkor is a cpu életartamát valamenyire röviditi a tuning (alapórajelhez képest)

2012. aug. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Psyho ***** válasza:

1; A CPU hőmérséklete a feszültségtől függ (na meg a felszerelt hűtés minőségétől).


2; Teljesen normális, hiszen a: amikor terheled a CPU-t melegszik -> az alaplap melegszik - valószínűleg a GPU-t is terheled, tehát melegszik. és nő a hőmérséklet a gépházban.(mondjuk nem láttam még ilyen 1:1 arányú melegedést.)


3-4 a CPU húzása attól függően csökkenti az élettartamát, hogy mennyire melegíted túl. Ha a proci 50°C körül pörög max, akkor tovább fogja bírni mintha 80°C-n pörögne magasabb feszültség mellett is.


5; Ha túl alacsony a feszültség, akkor a gép vagy nem is indul el, vagy a tesztprogi (LinX/Prime95)futtatása közben leáll/hibát dob. Ilyenkor mindig nagyon kevéssel emelni kell a feszt addig, amíg a tesztprogramok hiba nélkül le nem tudnak futni (a folyamatos tesztelők legalább 15-20 percig hiba nélkül fussanak).

2012. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Kékhalált hardver hiba is okozhat

igen sok esetben hardver hiba is okoza viszont igen gyakori hogy csak driver hiba vagy hasonló

2012. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek, még az élettartammal kapcsolatban érdekelkne pár dolog.


Hogy akkor pontosan mik befolyásolják azt?

Hőmérséklet és feszültség?

És ha igen akkor mindkettőnél minél magasabb annál jobban csökken az élettartam?


Mert alapból nekem 4 mag van, 1,4 GHz az összes, és turboval az egyik 2,4ig felmegy. Ekkor a feszültség 1.1 volt illetve 1.3 volt a turbonál az egyik mag.


Nos ha én felhúzom mind a négyet 1,8 GHz-re és 1.0 voltot állítok be fesz.nek akkor az alacsonyabb a gyárinál. és a hőmérséklet sem megy 70foknál soha feljebb, akkor elv az élettartam nő?

2012. aug. 10. 18:52
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg amugy azt nem írtam, h egy notebookról van szók. Ott a hardverek eléggé együtt vannak, akkor már okés ez az 1:1 arányú melegedés?
2012. aug. 10. 18:57
 7/15 Psyho ***** válasza:

akkor már jobban el tudom képzelni.


Élettartam nő... hát ilyet nem mondunk soha, mivel nem tudjuk, hogy ha nem játszunk vele, akkor meddig bírta volna.

Viszont ha rendesen takarítva is van az a notebook,(portalanítás stb...) akkor elvileg nem károsítja a procit ez a húzás.(Vagy legfeljebb nagyon kis mértékben). Mire tönkremenne, már rég lecserélted a notebookodat.

2012. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De akkor már ez az 1:1 arányú melegedés az rendben van nem?


Meg 1,8 GHz-hez 1.0 volt az jó? Tudom h notebookfüggő de általában 1,8 GHz-hez mennyit szokta beállítani?

2012. aug. 10. 19:13
 9/15 A kérdező kommentje:

Meg amugy az élettartam csökkenés az pontosan mit takar?

Egy hűzott proci, pl: 1,8 GHz 4mag, 1.0 volton, és maximum 70fokosak a hardverek.

EZ mennyi "minusz napot,hete,évet" jelent?

2012. aug. 10. 19:17
 10/15 Psyho ***** válasza:

igen jó így a melegedés, mondjuk ha játékok vagy videószerkesztés alatt teszi. a CPU-Alaplap nagyjából ugyanannyira meleg nálam is.


A feszről meg nem tudok mit mondani, ez egyedi CPU függő, tehát ha futtatod a Prime95-öt és nem zuhan magába a rendszer akkor jó.

2012. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!