Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU húzás segítség? Kéne egy...

CPU húzás segítség? Kéne egy kis segítség ebben nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, ha vki tudna segíteni nagyon megköszönném :)


1) Az hogy a cpu hőmérséklete mekkora, az a feszültségtől függ? Szóval pl 1800 MHz 1.3 volton vagy 2100 MHz 1.1 volton, melyiknél lesz nagyobb a hőmérséklet?


2) Az normális, h a cpu-val együtt mindennek ugyanugy nő a hőmérséklete. Szóval amikjor a cpu 45fok akkor a gpu+alaplap is 45fok, amikor a cpu 75fok akkor a többi is 75fok. Ez normális?


3) A cpu húzás mennyivel csökkenti a cpu élettartamát? A magas hőmérséklet csökkentheti az élettartamát vagy maga a magasabb órajel?


4) A túl alacsony feszültség is csökkentheti az élettartamát? Meg ha jól tudom akkor ha alacsony a fesz. akkor kékhalál lesz. Ekkor kicsit feljebb veszem és oké? Vagy ez a kékhalál nagyon nem jó a cpu-nak?


5) Meg ha alacsony fesz. nél nincs kékhalál, akkor az a fesz. tutira jó a cpu tökéletes működésére? Vagy más módon kell megtudni h melyik a legalacsonyabb fesz. ami jó?



Ezeket szeretném megtudni, ha vki akárcsak egyet kettőt tud azt is nagyon megköszönném :))



2012. aug. 10. 18:27
1 2
 11/15 Psyho ***** válasza:
ez a húzás úgy 0,1 % élettartam csökkenést jelent max. de ez már szítiszta statisztika ami teljesen irreális. A lényeg az, hogy évekig (3-5) biztos bírni fogja a proci. (val. többet is.)
2012. aug. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
rendben örök hálám a segítségért, amugyis szerintem csak játéknál használnám a húzott procit, net meg film közben nyugodt 800 MHz en pörög..
2012. aug. 10. 19:28
 13/15 Psyho ***** válasza:
akkor minden rendben lesz.
2012. aug. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Na de amugy mégis, általában 1.8 Ghz-hez mekkora az ideális fesz?
2012. aug. 10. 19:30
 15/15 A kérdező kommentje:
Nekem ASUS K53TA SX051D notebookom van, ebben egy AMD A6-3400M CPU. Aki ismeri az nyilatkozhatna h 1,8GHz-hez mekkora a jó fesz :))
2012. aug. 10. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!