Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8 GB RAM van a gépben, de...

8 GB RAM van a gépben, de csak 4-et ír ki, miért?

Figyelt kérdés
8 GB RAM van a gépemben, ennyit is jelzett nemrég, de most volt tápegység csere (HKC-ről Chieftec) és azóta 4-et jelez (azt írja Telepített memória: 4 GB). Ez mitől van? Aki berakta az új tápegységet nem vett ki a gépből semmit, én is jelen voltam. Mit csináljak, hogy érzékelje a gép a 8 GB RAM-ot?

2012. aug. 19. 01:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szedd ki őket és egyesével teszteld... Lehet valamelyik megadta magát.
2012. aug. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elmozdult valamelyik, amikor az alaplapra rádugta az új tápot.
2012. aug. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. Tesztelni nem tudom hogy kell, mert szőke vagyok ilyesmihez, de szerintem azt meg tudom tenni, hogy szétszedem a gépet és megmozgatok mindent, hátha valami nem jól illeszkedik. Ha nem sikerül legfeljebb kihívom megint a pasit. :/
2012. aug. 19. 01:29
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent megmozgatni, csak a memóriamodulokat ellenőrizni, hogy a helyükön legyenek. Így néznek ki:


[link]


Kiszedve:

[link]


A tiédben valószínűleg kettő van.

2012. aug. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, a kép sokat segít. :D Reggel nekiesek, ma már nem akarok zörögni fél 2-kor. :)
2012. aug. 19. 01:35
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Biztos nem szedett ki belőle semmit? Esetleg nem lett lecserélve a proci és az op. rendszer 32 bitesre? Mert annál van az, hogy 4 GB memóriát képes csak kezelni.
2012. aug. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Oprendszercserét szerintem észrevette volna :)))


Akkor meg nem négyet látna, hanem 3.2 vagy 3.5 körül, mivel van ott egyéb is aminek RAM-ot kell kiosztani.

Szerintem is elmozdulhatott az egyik...

2012. aug. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A 32 bites Windows a RAm-ot, a videómemóriát, és minden effélét egy kódlapon kezel, így 4-et sem látna, ha ez lenne a gond. :)
2012. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jól van én csak javasoltam olyat amit más nem írt, hogy minél több hibalehetőséget figyelembe lehessen venni. Lehet utálni :(
2012. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Update: Tényleg csak el volt mozdulva (vagy nem jól volt berakva). Szétszedtem, kiszedtem, betettem és már kiírja a 8 GB-t! Totál büszke vagyok a hardveres hibaelhárító képességeimre! B) Viccet félretéve: a kép tényleg sokat segített (annélkül csak hülyén bámultam volna bele a gépbe), mégegyszer köszi. :P
2012. aug. 19. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!