Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez menetközben folyama...

Merevlemez menetközben folyamat leparkol és újraindul, a rendszer így nem biztonságos. Miért viselkedhet így a HDD?

Figyelt kérdés

Már jó ideje így viselkedik, pontosabban egy kis időre hajlandó volt abba hagyni. Tápot cseréltem, mert recsegő hangot adott ki ha nagy teljesítménnyel dolgozott a gép. A jelenlegi már halk és stabil, de a HDD továbbra sem hajlandó jól működni. Az előző tápnál is így viselkedett:

Nagyobb programok, játékok esetén, azaz bármi ami kicsit több erőt produkál a procival vagy Vidikarival, a vinyó random szerűen csattan (leparkol) és azzal egy időben újra felpörög, mintha áramszünet lenne. Az összes csatlakozót, kábelt átnéztem már, minden jó és illeszkedik, de ez a folyamatos leparkolás nem szünik meg.

KB 3-4x eljátsza ezt működés közben, majd utánna a legközelebbi ilyen parkolásnál az egész rendszer újraindul, csak úgy mintha RESET gombot nyomnánk.

Mi lehet ennek az oka?

- Szektorhiba ?

- Kiöregedett a HDD ?


2012. aug. 20. 13:41
 1/4 slakat ***** válasza:

Töltsd le ezt a programot és ellenőrizd le a HDD-t.


[link]


Ha haldoklik, azt látni fogod.

2012. aug. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Átnézve, mindent rendben találtam. Csak 1 db szektorhiba van, ezt a HDD Regenerator is megtalálta, és elméletileg javította.. bár ezek a javítások hatástalanok szoktak lenni.

Nem hiszem h ez az 1 okozná a hibát.

Túlmelegedés sem lehet, 45 Celsiust se éri el aktív munkával, nem hogy használaton kivül.. és mégis kifagy

2012. aug. 20. 15:56
 3/4 slakat ***** válasza:
Akkor, ha a mechanikus szerkezet haldoklik, elképzelhető, hogy a tű a korong mellé ugrik esetenként. Hagyd bekapcsolva a sentinelt és ha menet közben előfordul a jelenség, akkor azt detektálja és elméletileg választ kaphatsz a kérdésedre. Vagy nem. :)
2012. aug. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmm.. erre még nem gondoltam. Megpróbálom
2012. aug. 26. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!