Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hőtermelésének és...

Processzor hőtermelésének és fogyasztásának csökkentése a feszültség csökkentésével biztonságos-e, működik-e?

Figyelt kérdés

Van:

i3 2100

AsRock H61M-GS


Olvastam olyanról, hogy a processzor hőtermelését és fogyasztását lehet csökkenteni a feszültség csökkentésével.

Ez biztonságos-e, és elveszlik-e a garancia, és tönkre tudom-e tenni vele a gépet (úgy tudom, hogy legfejjebb leáll, és akkor kell picit (NAGYON PICIT) több feszültséget adni)?

És hogyan kell ezt csinálni? (tudom hogy hol van, de még nem piszkáltam, nehogy elrontsam :D)


2012. jún. 6. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

i3 2100 keveset fogyaszt és "alig" melegszik, ha nincs terhelés alatt, akkor pedig eleve lecsökkenti a rendszer az órajelet és feszültséget.

Persze még ez alá is lehet menni, legfeljebb ha nem indul a rendszer reseteled a BIOS-t.

2012. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamennyi feszt valószínű , hogy el lehet venni a procitól . Ha kevés neki akkor fagy . De ha feszt veszel vissza akkor érdemes órajelet is visszavenni , azzal biztos csökken a hőtermelés és a fogyasztás is .
2012. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ő... bios reset szoftveresen (tehát valami opció valahol, vagy x sikertelen újraindulás után resetel...), vagy ki kell szedni az alaplapi elemet (akkut), esetleg hogy?

a fogyasztása tényleg alacsony, de miért is ne legyen mégalacsonyabb?

órajelet visszavenni nem fogok, így is kevés egy kissé néha, de nem annyira hogy oveclockingoljam.

és a garancia az elveszlik-e? :D

2012. jún. 6. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!