Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel se az...

Miért nem ismeri fel se az alaplap, se az op. Rendszer?

Figyelt kérdés

Tegnap bekapcsoltam a számítógépemet és a PCI-e foglalatban lévő videokártyámat nem látja a gép és csak az integráltról működik. Most letiltottam az integráltat és még mindig azt használja...a rendes kártyát meg észre sem veszi... Mi lehet a gond?


ASUS M2NPV-MX


2012. aug. 21. 22:31
 1/4 Hazardteam ***** válasza:
Tedd át másik lapba, másik táppal, ha azokkal sem megy, valszeg lehalt valamelyik alkatrésze, pl. kondi.
2012. aug. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy behalt, vagy esetleg külön tápcsatlakozója van a vga-nak, ez nincs bekötve.
2012. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De a ventilátor megy rajta. Vagy ez nem számít? Amúgy rájöttem, hogy ad ki jelet, mert fekete a képernyő és nem azt írja ki a monitor, hogy no signal. Szóval nem értem.Lehet, hogy az lesz, amit az első válaszoló írt.
2012. aug. 22. 17:50
 4/4 Hazardteam ***** válasza:
Ha pl. nem kap stabil feszültséget egy 50 ft-os tönkrement kondenzátor miatt, akkor ugyanezeket a tüneteket produkálja. Egyébként az alaplap is ugyanígy reagál az ilyenre: felpörög minden, hallod, hogy a winyó bootolna, de se kép se hang. Sajnos ezeket az eszközöket mostanában pár évre tervezik szándékosan. Betervezett elavulásnak hívják. Az a cél, hogy vegyél újat, ne ugyanazt az eszközt használd évekig, így "ösztökélnek". Ne feledd, hogy ezeknek az eszközöknek a "fő piaca" az angolszász, jóléti államok és európa legfőképpen. Márpedig ezekben az államokban nem ritka az az általános felfogás, hogy ha elromlik, kiteszik lomtalanításkor és vesznek a plázában egy újat. Van, hogy meg sem várják, hogy lejárjon a garancia idő, cserélnek egy újabb modellre. Persze a reklámok és minden ezt a fogyasztói társadalmat generálja, de a "makacskodók" előbb utóbb úgyis cserélni kényszerülnek az eszközeiket, mert tönkremennek nem sokkal a gari idő lejárta után ilyen filléres kis bizbaszok miatt. Komojabb japán kondikat/mütyűröket csak a drágább, felső kategóriás eszközökre tesznek. a többit meg ossza be mindenki ugye. Tehát: veszel egy kártyát, alaplapot 25 ért, vagy vehetsz 70-ért 120-ért is. Vagy veszel az olcsóbbikból, de akkor vedd meg a következő "kiadást" aztán a következőt és így tovább, így kalkulálnak. Nem bonyolult. ugyanez igaz mindenre manapság, pl. a legutóbbi whirlpool mosógépünk, ami ráadásul szárítós volt, elment gond nélkül 14 évig. Amikor nekiálltunk az utódját keresni, gondoltuk, majd megind jó lesz a whirlpool. Erre kiderült, hogy az újaktól mindenki óva int, még maguk az eladók is. Mert jó, ha mennek 3 éveket, de állítólag sok esetben addig sem gond nélkül. 20 éve, ha vettem egy kontaktlencsét, csak 1-1.5 évet bírókat lehetett kapni. Manapság 2heteseket, max 1 hónaposakat árulnak legfőképp. Persze egészségesebb, mert közben eltelt ugye 20 év és az anyagok is fejlődtek. De ha kiszámolja az ember, hamar rájön, hogy így egy év alatt 5x többet költ ugyanarra egy év alatt, mint 20 éve, csak "elosztva" és így nem olyan feltűnő.
2012. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!