Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor felvilágosítás?...

Processzor felvilágosítás? CPU, GPU, APU

Figyelt kérdés
Ahol én tartok a világban az az FX széria 8150,i7,i5 Sandybridge...azóta nincs nálam haladás,mi az az APU? mire jó? gamerek használhatják? mitől nagy áttörés?

2012. okt. 5. 22:41
1 2
 11/14 algopirin ***** válasza:
na jó én inkább iszok egy kávét :)
2012. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Voltak már régen is ilyenek hogy GPU ra irtak programokat legnagyobb részben és nem kimondottan rendelerédröl van szó.

kérdezö nemtudom mit szeretnél

"most akkor a gpu szerinted nem jó"

a vga-k-on is gpu van...

szóval nem értelek

"vagyis a játék a gpu n fut" meg a processzoron

még "APU elött is így volt"...

szóval nem értelek

cpu, gpu megvan

és memória is megvan

alaplap pedig betölti a "vga vázának szerepét"

vagyis nemtudom hogy lehet ilyen megrögzöten gondolkodni

hogy játék csakis egy kártyán tud jól futni...

ugyan ugy egy hardver az is

most máshogy lesznek a hardverek

máshogy programozák is

te mint játékos ezzel igazán nem kel törödj

most talán törödsz a dVGA k részletes hardver felépítésével?:)

ha pedig valami gyátónál dolgoznál vagy hardver fejlesztö szeretnél leni

azt itt gyakori nem tanítják :)

2012. okt. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
67%

" ahogy észrevettem kevesebb FPS a játékoknál is"

Érthető piaci okok miatt eddig nem volt kifejezetten APU-ra írt játék, szóval nem tudom mi a nagy csoda. Igen, APU-ra írt. Egy APU egységnek vannak olyan előnyei amit egy CPU+dVGA páros nem tud a büdös életbe behozni(ilyen pl az elérési sebesség), szóval egy kifejezetten APU-ra írt program sokkal jobban futhat APU-n mint bármilyen CPU+dVGA-n.


"Rábíztuk az emberiséget egy olyan technikára, ami gyerekcipőben jár. Rohadt nagy felelőtlenség az egész. "

Ez egy szemlélet váltás, ami szépen lassan, egyre jobb köntösben végbe megy. Azt a hangnemet végképp nem értem ami nálam azt az érzést szülte, hogy te ebben a világvégét látod. Szerintem ne nézz annyi Terminátort.


"Ami most megy, az visszafejlődés."

Miért? Vagy az elején írtad baromság. Miért lenne baromság? Attól mert te nem érted, vagy miért?


"meg azt is hogy ez jövöben lesz kihasználva

DDR4 megjelenésekor igazából "

Miért a DDR4 hozná meg az áttörést? igen, az IGP teljesítménye függ a memóriától, de az eddigi tendenciát nézve(meg magukat az APU-kat) nem értem ezt a kijelentést.


"Ha olyan jó a GPU akkor miért nem GPU-t raknak a processzor helyébe?:DDD"

Mert a GPU nem a CPU helyettesítésére szolgál. Persze van ami GPU-n jóval jobban fut mint CPU-n. Azt azért érdemes megemlíteni, hogy programozói berkekben írják, hogy GPU-ra programozni nehezebb mint CPU-ra. Ennek a gondnak a szülötte a HSA.


"Most akkor megpróbálom játszani a hülyét"

Jól csinálod :P


"mitől nagy áttörés?"

Ez muszáj lépés volt. Mint említve lett a jelenleg normálisan már nem lehetett fokozni a teljesítményt, és volt két lehetőség, de az egyik az egyszálas teljesítményt kivégezte volna, és a gyártók így az APU mellett döntöttek(az meg valamit csak jelent, hogy a nagy gyártók mint APU-ba vélik a jövőt).

2012. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#10


nem leváltani fogja a GPU a CPU t hanem kiegészíteni ahogy eddig is kiegészitette

csak mostantól sokkal hatásosban és kihasználhatóbban


magában egyetlen egység nem lene jó megoldás pont a sok egységben rejlik a nagy teljesitmény


szóval ahogy te gondolnád hogy CPU t beszüntetik és csinálnak egy ujat ami "GPU" és azon müködik gép


de nincsenek külön egységei


ez hatalmas korlát lene


lásd egymagos régi proceszorok amért lettek a többmagosak amit már itak


szóval a miél több egység a jó és azért még egység számot tudják növelni valameddig


hogy mi lesz 10nm után az majd a jövö kérdése...

2012. okt. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!