Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért lassúbb az egyik gép...

Miért lassúbb az egyik gép amikor ugyan olyan?

Figyelt kérdés
Szóval arról lenne szó, hogy van 2 gép és az majdnem ugyan olyan a 2, a processzor 1 nagyon kicsit erősebb a másik gépben. A gyengébbik processzorú gép (tényleg csak nagyon kevés a különbség) mégis sokkal gyengébben teljesít: Most épp a Skyrim-ot indítottam el a 2 gépen és már az első indításnál amikor alapból beállítja a grafikát az 1iken magasra tette, a másikon pedig a legalacsonyabbra. Megnéztem a Windows élményindex-et is és csak a processzornál nem eggyezik meg, de az is csak 0.1el több. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez mitől lehet?

2012. okt. 13. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
újratelepítés, avast-->töltéskori vizsgálat
2012. okt. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A számítógépet nemrég raktam újra. 1 másik jó példa arra, hogy nem úgy működik ahogy kéne, hogy az egyik kedvenc játékomban a Tom Clancy's Splinter Cell Conviction minimum beállításokon is nagyon kevés FPS-el fut, pedig minden megvan hozzá. Itt vannak a gépigényei: [link]

Az én rendszerem adatai:

videókártya: ATI Raedon HD 4650

RAM: 2gb

CPU: Intel Dual-Core 2.7ghz

2012. okt. 13. 16:10
 3/12 anonim ***** válasza:
A másik gép milyen? Ugye a "nagyon kicsit erősebb" azt nem úgy úgy érted, hogy 0.2 GHz-cel magasabb a proci frekvenciája?
2012. okt. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
akkor meg sz*r a hűtés. Nekem is volt ilyen 2 éve a gépemnél. A gyári processzorhűtő teljesítménye igencsak kevés volt. Vettem bele 6k-ért egy nagyobb teljesítményűt, azóta nem szaggat semmi (mármint azok a játékok, amelyeknek nem is lenne szabad és a gép is gyorsabb).
2012. okt. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
gondoltam a hűtésre, de azzal nincs gond. A processzor normál hőmérsékleten szokott menni, a gépet is kiporoltam nemrég teljesen
2012. okt. 13. 18:14
 6/12 A kérdező kommentje:
És az előzőre: nem úgy értem, a 2 gépet szinte teljesen ugyan olyannak is mondhatnánk, de ha nem is azt nézem, hogy nem úgy fut 1 játék mind a 2 gépen, akkor is túl lassan működik, olyan játékok is nagyon kevés FPS-el futnak amiket nagyon könnyen el kéne bírnia. Minden Driver fel van telepítve és a rendszer is friss
2012. okt. 13. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Mit értesz normális hűtés alatt? Mennyi a processzor hőmérséklete? Mind a két gépen ugyanaz az operációs rendszer van telepítve?
2012. okt. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen az oprendszer megegyezik és alapjáraton 36 fokos, ha játszok vagy terhelés alatt van akkor 55-ig szokott felmenni
2012. okt. 13. 19:22
 9/12 anonim ***** válasza:
A másik gép adatait még mindig nem tudjuk. Ha te sem tudod, akkor honnan tudod, hogy megegyezik? Az élmény index túl sokat nem jelent.
2012. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A másik gépnek megegyezik a processzoron kívül az összes adata ezzel.

A proci: Amd Athlon 7750 dual core 2.7 ghz

2012. okt. 13. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!