Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » IPad 2 vagy iPad 3 vagy iPad...

IPad 2 vagy iPad 3 vagy iPad mini vagy MacBook? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Koleszos leszek és bizonyos órákra is szükség lesz laptopra vagy táblagépre? Szerintetek melyik a legjobb?

2012. okt. 26. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezek közül messze a Macbook a leghasználhatóbb.
2012. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a MacBook vagy a nem Apple gépek a jobbak?
2012. okt. 26. 14:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez kvázi futó hitvita :) Nos én még abban a korban nőttem fel, mikor minden számítógépnek örültünk, úgyhogy szerintem ez csak a mai elkényeztetett generáció mesterségesen generált problémája, hogy egyik gép jobb minden esetben mint a másik. Nézd meg mire akarod használni. Ha jegyzetelni akarsz órán, a tananyagot letölteni, olvasni, szerkeszteni dokumentumokat, akkor lényegében mindegy. De például kreatívok tőlünk nyugatabbra (de talán már nálunk is) szinte csak Apple gépeket használnak (dizájnerek, újságszerkesztők...). Másrészt ha játszol a gépen, akkor jobban jársz valami Windows alapúval. Ha informatikus vagy, akkor majdnem mindegy, mert egy rakat dolgot úgyis elérsz virtualizálva. Ízlés kérdése a dolog. Az Apple gépek drágábbak, ezért korrekt iparos munkát kapsz, de a helyzet az, hogy ennyi pénzért más cégek kínálatában is vannak már korrekt gépek. Az "olcsó húsnak híg a leve" mondás itt is áll, egy 90 ezer forintos laptoptól ne várd, hogy évtizedekig fog hűen szolgálni.

Üzleti szférában kifejezetten népszerűek még a Lenovo (korábban IBM) ThinkPad szériás gépei, abból is az X szériások, gyakorlatilag aki komolyan dolgozik az mind arra esküszik.

2012. okt. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de az üzletben miért Lenovo X-et használnak?
2012. okt. 26. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:

A Thinkpad már az IBM korszakban is gyakorlatilag a megbízhatóság és robosztusság szinonímája volt. Az üzleti életben pedig nem az a fontos, hogy mennyire szépen csillog a kijelző, vagy fut-e rajta ez vagy az a játék, hanem hogy rábízhatod-e a sokat érő adataidat a laptopodra anélkül, hogy egy szervízben kelljen előbányásztatni hónapok múlva. Sokan féltek, hogy a Lenovo-féle felvásárlással ennek vége, de úgy tűnik a kínaiak megtartották a jó IBM hagyományokat, úgyhogy a T és X szériás Thinkpad-ek máig sztenderdek az üzleti világban, meg mindenhol ahol a megbízhatóság számít.

Ettől még persze nem muszáj rögtön a legdurvább laptopot venni, átlag 2-3 év múlva úgyis elavul a hardver, ha most még csak tanulsz, később jó eséllyel úgyis veszel majd újabbat :)

2012. okt. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A Mac -ek közül melyik? Air? Pro?

2012. okt. 26. 15:33
 7/12 anonim válasza:

Air: inkább netbook

netzésre, emailezésre, olvasgatáshoz NME ERŐS KIFEJEZETTEN SZAR PROCI!

Pro:

ez egy notebook elég jó procival én ezt ajánlom. igaz hoyg kétszer olyan ehéz de a pro töbett tud. és ha azt nézzük hogy a 13" ESETÉBEN MIND A KETTŐ 400E akkor meg már inkább a nehezebb és az okosabb. De én személyszerint pro-t és ipad minit venném.(ha valahova xsak jegyzetelnikell akkor ipad mini a pár grammjával mint a pro a pár kilójával) Érted? Nem?

2012. okt. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
és iPad mini vagy az új iPad?
2012. okt. 28. 14:04
 9/12 anonim ***** válasza:

Egy 13-as macbook ezek közül, ott már eldöntöd h az új retinás kell egy elég aránytalan árért v a régebbi is jó ugyan csak túlértékelve azonban elérhetőbb áron.

Ha koleszba kell akkor a régebbi 13 inches macbook tökéletes az újabb úgyse sokban változik képernyő és pár olyan luxus vagyis inkább szórakoztató funkció amire a munkához nincs nagyon szükséged. Azonban szerintem egy jól választott PC-vel jársz a legjobban.

2012. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A Mac-ek drágák! De az iPadban és az iPad miniben gondolkozok... azok jók a koleszba, de fényképszerkesztésre meg komolyabb munkára nem tudom :/ de azt mondják hogy jók az Ultrabookok, és az Android tabletek is...
2012. okt. 28. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!