Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FullHD monitor olcsón?

FullHD monitor olcsón?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni számítógépet + monitort hozzá.

A gépben egy HD7850-es videokártya van.

Az lenne a kérdésem, hogy 40-50 ezer Ft-ból milyen monitorra futja, ami lehetőleg FullHD-ben jelenít meg, valamint, hogy egy ilyen kategóriájú monitor mennyire ad szép képet? Mennyire éri meg az árát? Vagy érdemesebb-e picivel drágább monitort venni?

Ha van valakinek tapasztalata, azt is szívesen veszem.

A monitor egyébként egy olyan géphez lenne, amit játékra és film nézésre használok.



2012. nov. 1. 12:40
1 2
 1/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

40-50:D

enyiért már tökéletes képü IPS monitort kapsz nagy képátlóval 1920x1080 (full hd) vagy tán még nagyobb felbontással is találni

:D

2012. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Persze ha 30-50" colos "plazma" TV-re gondoltál olyant nem fogsz enyiért kapni
2012. nov. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ej, akkor engem félre tájoltak..:)

Mennyi lenne egy a fent említett célokra megfelelő monitor? :)

2012. nov. 1. 12:54
 4/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem mondtam hogy olcsóbbat vegyél csak hogy ennyi elég rá:) drgábbat nem muszáj csak ha extra igényeid vanak

mobilon nemtudok ajánlani (késö este tudok laptopon ha nem lesz lasú net)

ipon webshopot nézegesd szerintem és ott IPS paneles monitorokat 22-23-24" col körül


25ezer kb. egy full hd tól kisebb felbontasú monitor ami még türhetö

30ezer körül vanak Full HD sok már

36-38ezertök vannak IPS esek

persze ezek csak kb.

szóval 40-50 ért jó bele válaszással

tökéletes választást csinálhatsz

Dell, Asus monitorokat ajánlom pl. de amugy Samsungokat kiemelten mert kedvenceim (csak mások általában nem ajánlják ha jól vetem észre)

2012. nov. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem célom minél többet költeni, csak engem úgy informáltak(ezek szerint rosszul), hogy kb. 40-50 ezer forintért lehet jó monitorokat venni, amik tudják ezt a felbontást és tartósak is, ezért írtam ezt az összeget. De nekem a 30 ezer forint az jobban hangzik sokkal...:) Gondoltam inkább rákérdezek itt, és meghallgatok több véleményt, hogy reálisabban tudjak választani.
2012. nov. 1. 15:02
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azok nem ips esek amik 30ezres ársávban vannak szóval én sem azt mondom hogy költekez de ha majd találok egy szépet 38-42ezerért kb. akkor arra érdemes beruházni

én csak azon voltam "kiakadva" hogy többet is rászánál

és hogy ezt "olcsónak" cimezted kérdésben

ha lene majdnem 50ezernél többem monitora akkor nem bánák 40ezret rákölteni egý szép képü IPS re

akik ilyent használnak nagyon dicsérik

és nagy különbség van a sima régi TN aneles lapos monitorok és az új IPS paneles monirtorok közt

de persze én jól elvagyok az elavukt TN el is

és ha gondolod linkelek majd 30ezres TN eket is

2012. nov. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
nekem is samsung van full hd-s 1980x1020-as képfelbontást tud megvagyok vele elégedve szerencsére jó akciót fogtam ki és újonnan 24 ezer volt :)
2012. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A monitorok között sajnos nem nagyon vagyok otthon. :) Ezért tettem fel a kérdést. A lényeg az lenne, hogy tűrhető áron, egy szép képet adó, játékra és filmnézésre alkalmas monitor legyen. Meg persze ha ágyból akarom nézni a filmet(2-3 méter), akkor lássak is belőle valamit, ne távcsővel kelljen nézni. :)
2012. nov. 1. 18:38
 9/13 A kérdező kommentje:

Most találtam egy Acer G236HLBBD monitort. Képernyő átmérő: 23", a fullHD-t is támogatja, válaszidő: 5 ms.

36.000 ft

Ez megérné?

2012. nov. 1. 18:50
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem megéri
2012. nov. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!