Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit csináljak ha eddig 2GB...

Mit csináljak ha eddig 2GB RAM volt a gépembe most vettem hozzá 1GB-t és probléma akad a bekapcsolás után?

Figyelt kérdés
2Gb ramomhoz vettem külön 1GB-t és miután bekapcsolom a gépet vagy sípolni kezd vagy nem indul el? mi a probléma? hogy tudom megoldani?

2012. nov. 5. 14:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy rossz a slot amibe tetted vagy rossz a RAM esetleg csak rosszul tetted bele, nem került a helyére...
2012. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hibás a RAM amit vettél vagy nem érintkezik rendesen.

Első körben töröld meg a memória érintkezőit és portalanítsd a foglalatot. Ha a probléma továbbra is fennáll, garanciában cseréltesd a memóriát.

2012. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy csak az a RAM legyen benne, amit most vettél. Ha elindul, akkor a RAM jó. Ha nem indul el, próbáld meg a többi slotban is. Így ki tudod szűrni, hogy a slot vagy a RAM a hibás.
2012. nov. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a dual chanellel lesz a gond, hiszen eddig gondolom két modul volt a gépben, és te vettél még egyet.

De a dual channel csak párban támogatja a memóriákat, tehát csak 4*1-et vagy 2*1-et tehetsz be. Az a lényeg, hogy csak kettő vagy négy modullal működik. Ha így sem indul, akkor cserélgesd őket, ha minden hibátlan, akkor valahogy működni fog.

2012. nov. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lapod típusa?
2012. nov. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. igen , tényleg a dual channel miatt rossz :)
2012. nov. 5. 17:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Na pont amiatt nem! Maximum single chanelbe kéne mennie, de hogy ezért fel se ismerje az hülyeség!


De te tudod...

2012. nov. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!