Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a videokártyámnak...

Mi a baja a videokártyámnak (Radeon HD 6850)?

Figyelt kérdés

Most vettem egy HD 6850-es kártyát, de nem tudom használni. Amikor betettem a gépbe, először még elindult, bejött a Windows is, aztán miután felraktam a driverét, egyszerűen lekapcsolt. Utána már a Windows sem indult el vele. Bekapcsoláskor bejön a boot screen, még a Windows logóig is eljut, de utána lekapcsolja a monitort és semmi.


Bementem a BIOS setup képernyőre is, ott meg a képernyő tele volt piros pontokkal. Megpróbáltam berakni a Windows telepítőlemezt, de amikor eljutott a partícionálás képernyőjéig, a szokásos kiírt szöveg (Nyomja meg az L-t a partíció törléséhet stb) tele volt értelmetlen szavakkal, a betűk összevissza felcserélődtek.


Lehet, hogy rossz a kártya memóriája?


Windows XP rendszerem van, AMD Phenon II X7 processzor, 4 GB RAM, 600W PSU.


Ha ez a kártya ilyen szar, nem lenne érdemesebb NVIDIA-t venni, Melyik az az NVIDIA, ami ugyanazt tudja, mint ez, vagy aminek kb ugyanez az ára (40000)?



2012. nov. 15. 22:48
1 2
 1/16 JuhászDork ***** válasza:
69%

phenom x7 procival nem is nagyon fog menni..(ez csak vicc gondolom elírtad)

az a 600W-os táp pontosan milyen?(itt a pontos típusára vagyok kíváncsi.)

2012. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon jól látod, valószínűleg rossz a videókártya memóriája. (ha 3 napon belül visszaviszed, kötelesek azonnal cserélni)


Azonban előfordulhat az is, hogy valamiért nem érintkezik megfelelően az alaplapi pci-e csatlakozó lábaival. (por, mocsok, akármi) Tehát mielőtt visszaviszed érdemes lenne még kipróbálni egy bármilyen másik gépben is.


Teljesítményben ennek a kártyának a megfelelője az Nvidia GTX460. Kicsit jobb tudással GTX560Ti. (a "Ti" jelzés fontos a végén)

2012. nov. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 JuhászDork ***** válasza:
ja igen. a vga-t újonnan vagy használtan vetted? garancia?
2012. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 JuhászDork ***** válasza:
69%

nekem is valami ilyesmi hibája volt a videokarimnak,

amikor garanciáztattam a gépet ezt írták le hogy mi okozta:

a táp nem tudja elegendő feszültséggel ellátni a vga-t sürgősen cserélje vagy mi.

a táp egy 500W-os akyga ak b1 táp volt. azóta fsp raider 550-esem van és tök jó.

2012. nov. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, elírtam, bocs: AMD Phenom II X3 720


A kártyát újonnan vettem, netes rendeléssel, tehát elvileg 8 napom van visszavetetni.


A táp is új: CoolerMaster GX Lite 600W.


Az érintkezéseket eléggé megnéztem, többször ki-be tettem, és a régi videokártyám is rendesen megy a gépben.

2012. nov. 15. 23:02
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

Akkor egyértelműen a videókártya a hibás. Vidd vissza.


Sajnos manapság egyre gyakrabban tapasztalom, hogy sok a gyárilag hibás VGA.

2 hete vittem vissza én is egy ASUS GTX670-est. (azóta se jelentkezett az ipon...)


4 hete egy barátom vett egy hibás Gigabyte HD7750-es kártyát.


Nem igazán értem, hogy miért nincs rendes minőségellenőrzés a gyárakban. Ez az ő presztízsüket is rontja.

2012. nov. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Gyenge a tápegység.
2012. nov. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Megnéztem közben az Nvidia GTX 460 és 560Ti-t, az utóbbi árban még beleférne, de a 460 már nagyon sok, 90 körül kezdődik. Hogy lehet, hogy az a drágább? És ez a 460 és 560Ti hol áll a 8800GT-hez képest? (Mert egy játékhoz azt adták meg minimum követelménynek).
2012. nov. 15. 23:08
 9/16 A kérdező kommentje:
7-es: Hát pedig a kártya dobozán 550W a követelmény, ez meg 600, és ráadásul nem is olyan gagyi kategória, 14 ezer volt. Akkor milyen kell hozzá? És ezért produkálja azokat a hibákat is, amiket írtam?
2012. nov. 15. 23:10
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Az 560Ti lényegesen gyorsabb egy 8800Gt-nél. (kb duplája sebességben)

[link]


Amúgy fejezzétek már be a tápegységes hozzászólásokat. 600W-os tápegységről van szó, még ha valami ipari hulladék codegány lenne, vagy amit írtatok hulladék akyga vagy mi. Azonban itt egy teljesen tűrhető belsőről beszélünk, abszolút kizárt, hogy a tápegység lenne kevés hozzá. Igazából egy minőségi 400W-os tápegység is elvinné ezt a kártyát (pl fsp), csak azért írnak rá irreálisan nagy wattszám követelményeket, mert a gyártók tisztában vannak vele, hogy tele van a piac olyan hulladékokkal amikre hiába van ráírva, hogy 500W, igazából 200-at se tudnak leadni tartósan. Így inkább túl nagy követelményt írnak rá, mert így egy 600W-os hulladék is le tud adni kb 300-at, ami már elég a kártyának.


Szóval be lehet fejezni az okoskodást. :)

2012. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!