Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a baja a videokártyámnak...

Mi a baja a videokártyámnak (Radeon HD 6850)?

Figyelt kérdés

Most vettem egy HD 6850-es kártyát, de nem tudom használni. Amikor betettem a gépbe, először még elindult, bejött a Windows is, aztán miután felraktam a driverét, egyszerűen lekapcsolt. Utána már a Windows sem indult el vele. Bekapcsoláskor bejön a boot screen, még a Windows logóig is eljut, de utána lekapcsolja a monitort és semmi.


Bementem a BIOS setup képernyőre is, ott meg a képernyő tele volt piros pontokkal. Megpróbáltam berakni a Windows telepítőlemezt, de amikor eljutott a partícionálás képernyőjéig, a szokásos kiírt szöveg (Nyomja meg az L-t a partíció törléséhet stb) tele volt értelmetlen szavakkal, a betűk összevissza felcserélődtek.


Lehet, hogy rossz a kártya memóriája?


Windows XP rendszerem van, AMD Phenon II X7 processzor, 4 GB RAM, 600W PSU.


Ha ez a kártya ilyen szar, nem lenne érdemesebb NVIDIA-t venni, Melyik az az NVIDIA, ami ugyanazt tudja, mint ez, vagy aminek kb ugyanez az ára (40000)?



2012. nov. 15. 22:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
36%

Azért a GX Lite-ot ne emeljük piedesztálra, csak a 700-as modell teljesített megfelelően, a "kicsik"(500/600) nem. Ez szerintem sok minden, csak nem tűrhető.


40K-ból meg nV-nél a GTX 650Ti ami játszik.

2012. nov. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem emelem sehová, de annak ellenére, hogy én soha nem ajánlanám ezt a tápot, és nem is vennék, kizártnak tartom, hogy az lenne a ludas. Persze, nem jó tápról beszélünk, de nem is egy életveszélyes ipari hulladékról. Tűrhető kategória, és bőven ki kell hogy szolgáljon egy 151W TPD-s kártyát.
2012. nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
36%
Én se a tápot mondom ludasnak, de tény, hogy nem beszélünk valami jól sikerül darabról.
2012. nov. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor tehát ha mégis Nvidiára cserélném, akkor szóba jött a GTX460, GTX560Ti és a GTX650Ti


GTX460-ból látok SE-t 37000-ért és OC-t 41000 ért, ezek közt van különbség?


A GTX560Ti 42 körül kezdődik, de van belőle rendgeteg fajta, 70 ezerig. Ezek közt mi a különbség?


A GTX650Ti 38 körül indul és megy 60-ig, tehát ebből is sokféle van, itt mire kell figyelni?


Szóval úgy mindent egybevetve ezek közül leginkább melyik típust ajánlanátok? A keret olyan 40-45 ezer körül van, és azt szeretném, hogy minél több FPS játék menjen rajta viszonylag jó minőségben, és a HD videók se akadozzanak. Nem kell a csúcs, mert hát a rászánt összeg sem csúcs, csak egy viszonylag jó kártya a mai ár/teljesítmény viszonyok közt, ami a fentieket tudja.


Ja, és jó lenne minimum 2 DVI kimenet plusz egy HDMI, tehát hogy két monitort meg egy TV-t ráköthessek.


Sajnos az Nvidia számozási és jelölési rendszerét egyáltalán nem ismerem, ezért vagyok ilyen sügér az egészhez, és ezért választottam először AMD-t, de lehet, hogy hiba volt.


De az eddigi válaszok is nagyon sokat segítettek, köszönet érte, és az esetleges továbbiakért!

2012. nov. 15. 23:59
 15/16 szabesz7 ***** válasza:
100%
Gtx560ti vagy ha maradnal AMD-nél akkor HD 6870 meg remek kártya.
2012. nov. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
36%

Elég zavaros ez nekem

kérdezö 42 ért egy gigabyte van ha megfelel és a webshop is megfelelet ... te tudod

.

viszont nézd lejebb inkább 50 felet kezdödnek 560Ti -k.

Ti közt nincs különbség (legfeljebb hütésbeli meg OC beli de különbözö nagyon eltérö verziókról nemtudok)

448 ast azt jelzik

2GB ost is jelzik

.

GTX 650Ti t vegyél szerintem

.

és ha roszalkodna továbra is géped vizsgáltasd be szerintem

2012. nov. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!