Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért száll el egy tápegység?...

Miért száll el egy tápegység? Lentebb.

Figyelt kérdés
Miért romolhat el egy táp? Ha a teljesítménye túl kevés? Gondolom nem akkor ha túl nagy... Ha elszáll mitől függ, hogy mi romlik még el? Hogy előzhetem ezt meg? Azért is érdekel, mert elvileg ha az új vidikártyám megjön jövőhéten, éppen csak csisszesen lesz elég a táp, vagy kicsit kicsi lesz a teljesítménye. Egyik ismerősöm azt mondta ez nem baj. Ha ez nem baj, nem értem miért szállnak el a tápok :D Előre is köszönöm a válaszokat!(ha lesznek... :P)

2012. nov. 22. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

"Miért romolhat el egy táp? " Ha ilyen semmi hatásfokú tápra kötsz egy kicsivel erősebb vga-t máris megborul szegély...

"Ha elszáll mitől függ, hogy mi romlik még el?" Ha szerencséd van van a tápban védelem és akkor semmi / ha szerencséd van semmi, csak kikapcsol/ Ha nincs szerencséd viszi pl az alaplapot. Hallottam már olyanról hogy a táp ráengedte az alaplapra a hálózati áramot (220V) Belesült minden az alaplapba. Régebben volt itt egy kérdés "Mi füstölt a gépemben" (azt hiszem ez volt) A gyereknek elvitte a i5 2500k +7850 párosát a codegen táp, de először még kikapcsolt a gép, de megpróbálta újra beindítani, ezt rosszul gondolta... Milyen tápod van pontosan ( márka típus watt) Ha épphogy elbírná akkor én óvatosan játszanék... És egyik táp se szereti ha 100% felett üzemel akár pár másodpercig is.

2012. nov. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

PL attól, ha a szolgáltató irányából megnövekszik a hálózat frekvenciája, esetleg ha a szomszéd erőteljesen ipari hegesztővel nyúzza a fázist.

Ezektől bizony egy ATX táp könnyen meghal.

valamint anyag öregedés.

Hűtőpaszta elöregedése, hűtés megszűnése, túlmelegedés, kondenzátorok száradása.

2012. nov. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen semmi hatásfokú tápra kötsz egy kicsivel erősebb vga-t máris megborul szegély..."

Mifelénk még mindig a hatásfok a felvett és nem leadott teljesítményt befolyásolja.


"És egyik táp se szereti ha 100% felett üzemel akár pár másodpercig is."

pl Seasonic X400 stabilan bírta egyes tesztekben a 150%-os túlterhelést, vagy az új Corsair AXi-be került belek se semmik :)

2012. nov. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!