Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mik lehetnek az okok hogy...

Mik lehetnek az okok hogy lassú a gépem? Segitség, mert az anyám megőrit! Bövebben lent!

Figyelt kérdés
Anyu mindig engem támad, hogy a sorozatom lassitja a gépét!! :@ Régen tanultam már,de halványan emlékszem, hogy kétféle memoria van, meg egy csomó olyan dolog amit mi laikusok nem is "látunk"! Ráadásul "szerelni" is mindig másnak adja oda, aki vagy ért hozzá, vagy csak azt hiszi....Sztem ezzel sem tesz jót neki! Fogják leszedik a windows-t felteszik ujra, aztan mindenki a maganak megfelelő programokat telepiti ra! Kérdés, hogy egyáltalan jol szedi e le a régit!?
2012. nov. 23. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hu ha ez kemény és milyen sorozat és ki csinálja a gépet hányan használjátok

és nem ártana gépadatokat is mondani

2012. nov. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Golan Trevize ***** válasza:
46%
Nektek spirálfüzet kell grafitceruzával, meg egy abakusz, nem számítógép...
2012. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát te Gollam nagyot mondtál!!!
2012. nov. 23. 12:58
 4/12 anonim ***** válasza:

A filmek csak akkor lassitják a gépet ha mennek, anyukád gondolom nem filmnézés közben akar netezni. :D


Nos, valoszinüleg gyenge a gép.

windnows xpnek kell kb 1 gb ram hogy jol menjen, windows hétnek meg 2 gb.

Meg nem árt ha van legalább egy 2 magos processzor is.


4 gb ram az kb 4-5K, de ha nagyon régi a gép akkor meg nem megy bele az alaplapba (régi ramok meg aranyárban vannak) . Egy jobb processzor (x2, x4 de inkább egy kisebb trinity) amivel tökéletesen lehet netezni az is 20 ezer körül van, de azoknál se jo a régi alaplap.

Ördögi kör a fejlesztés, ha 4-5 évig nem csrélsz semmit, akkor lehet venni szinte uj gépet :D

2012. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Írok néhány lehetőséget arra, hogyan gyorsíthatod a rendszert:


1.

Ccleaner progit tölts le, majd takarítsd le vele az elektronikus szemetet.

[link]


2.

A gép vizuális adottságait lejjebb veszed, az is növeli a gyorsaságát a gépnek. XP esetén: jobb gomb az asztalon, tulajdonságok, "megjelenés" fül, "hatások" menüpont. Itt szedd ki az összes pipát. Kevésbé esztétikus lesz a gép, de mindenképp gyorsít rajta valamennyit.


3.

Írd be a startmenü, futtatás menüpontban indítsd el a következőt: "msconfig". Itt kattints az "Automatikus indítás" fülre, és szedd ki a pipát az összes feleslegesen induló program elől. Ezek nagy része teljesen feleslegesen indul és fut a háttérben, azért figyelj oda, hogy létfontosságú rendszerfolyamatokat ne kapcsolj ki, bár ott én mindent ki szoktam lőni. (Max a wifi port szoftverjét szoktam hagyni indulni.) Egyébként ha valami nagyon fontos, úgysem engedi kikapcsolni. Esetleg valami netán később mégis szükséges lenne, belépsz ugyan ide, és vissza kipipálod, majd következő indításkor már ez is fog indulni.


4.

Felesleges szolgáltatások kikapcsolása is sokat segíthet, erről találtam egy elég jó oldalt, olvasgasd át, én is sok mindent ez alapján kapcsoltam ki.

[link]


5.

Végezz teljes lefedettségű, mélyreható vírusirtást, lehetséges hogy valami elektronikus fertőzés is lassítja a gépedet.


6.

Lassú gépek esetében szokták még ajánlani a töredezettség mentesítést is, melyet a következő módon tudod elvégezni: Bemégy a sajátgépbe, jobb klikk a meghajtóra (mondjuk C:), tulajdonságok, majd katt az "eszközök" fülre, itt pedig a "töredezettség mentesítés"-re. Azon belül majd szintén egy ugyan ilyen nevű ikonra. (ez elég lassú folyamat egyébként).


Amikor az én gépem is lassú volt, ezeket végigcsináltam, és érezhetően sokkal gyorsabb lett. :)Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segítettem. Ha valami gond van még, írj és megpróbálok segíteni. Sok sikert kívánok a továbbiakban :)

2012. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

5. vagyok. Kicsit elírtam a 3. pontot, nem olvastam vissza az egészet :D Javítanám az elejét:


3.

Írd be a startmenü, futtatás menüpontjába a következőt: "msconfig". Így elindul a Rendszerkonfigurációs segédprogram.

2012. nov. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az 1., 4., és 5. válaszolónak köszönöm! Az az egy pedig... Ááá, említésre sem méltó!
2012. nov. 23. 13:35
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan leírni az adatait, de nem regi gép, max 2 éves lehet, es akkor elég jónak számított! Gyors is volt, csak mostmar mindenki használja kicsit, leginkább csak netezesre! A családból mindenki csak ezt vagy azt tölti le, csak ezt vagy azt csinálom meg rajta...stb es így elég sok "szemetet" osszetudunk gyűjteni! El kezdett lassulni, anyu odaadta ennek vagy
2012. nov. 23. 13:43
 9/12 A kérdező kommentje:
...annak, éppen aki azt mondta ert hozzá! Aztán mar az is lehet h van rajta 4 felé virusirto, 3 féle böngésző, 10 féle lejátszó... Szóval van baja sztem jócskán!!! Az, hogy le van rá töltve egy 20x 1 órás sorozat mar nem hiszem hogy jelentene vmit is!
2012. nov. 23. 13:47
 10/12 anonim ***** válasza:

4. vagyok


Az hogy van 3 böngészö meg 10 video lejátszo program az nem fontos.


De hogy 4 virus irto? :D Gyorsan törölj le hármat, mert az nagyon lassitja a gépet.


Sajátgépen jobb gomb majd tulajdonságok.

Kiirja a cput meg a memoriát is.

2012. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!