Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri iMac-re váltani?

Megéri iMac-re váltani?

Figyelt kérdés

Tervezem egy új iMac vásárlását ahogy piacra dobják az új sorozatot. Arra lennék kiváncsi hogy szerintetek mennyire jó ötlet ez?

Régebben sokat buheráltam a gépemet, ezt tettem bele, azt vettem ki, frissítettem, telepítettem, de már csak azt szeretném hogy működjön rendesen, ne kelljen úton útfélen ujratelepíteni ha fel év után mar csak 5 perc várakozás után indul el bekapcsolaskor, a leállításról nem is beszélve.

Általában netezésre, filmezésre, zenélésre, néha egy két videó szerkesztésre, és egy egy játék kipróbálása amire kellene.



2012. nov. 24. 01:31
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

Én nem vennék iMac-at. Inkább szánd azt a pénzt egy normális gépre.


iMac-at azért meg ne vegyél, mert ilyen biztosan nincs senkinek se...meg hogy én leszek a pali...

2012. nov. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Pedig jó az :)
2012. nov. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Én sem javaslom. Egyszerűbb és sokkal olcsóbb, ha megtanulod normálisan használni a géped. Az iMac értelmetlen pénzkidobás volna.
2012. nov. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Miben is?
2012. nov. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Fu nem gondoltam hogy így éjjel kettőkor jön 4 válasz is hirtelen. :)

Egyelőre se rá, le nem beszéltetek.

Abból már kinőttem hogy azért vegyek meg valamit mert másnak nincs.

Miért lenne értelmetlen kidobás?

Oké hogy tudnék más, erősebb gépet is venni annyi pénzért de arra megint csak Windows kerülne, és nagyon erősebb gépre sincs szükségem.

2012. nov. 24. 02:10
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Amire használnád arra szerintem egy harmad annyiba kerülő windows7/8 rendszer is bőven jó, hasonlóan stabil rendszert kapsz egy jól összeállított hardverrel.

Persze ha az anyagiak engedik vehetsz mac-et is, de én abból is inkább Mni-t vennék plusz egy IPS monitor.

2012. nov. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Én kaptam melóra egy mac-et és nagy lendülettel nekiláttam, hogy átszokjak és hogy eldobjam a windózt. Aztán jött a pofáraesés: egyáltalán nem áll kézre a rendszer, idegesítő a könyvtárak/fájlok között turkálás, valahogy mindent körülményesebbnek éreztem. Például ahhoz is hekkelni kell a rendszert, hogy listázásnál a könyvtárakat rakja felülre. Normális videólejátszó NINCS, VLC az kalap szar. Hogy mást ne mondjak néha fogja magát és eltűnteti a videoablakot míg megy tovább a film, újra kell indítani a playert. Az már csak a hab a tortán, hogy véletlenszerűen restartolgat a gép, órákig úgy volt hagyva, majd egyszercsak hallom az indulózenét.

Persze a gép elég régi és a rendszer is megvan már vagy 5-6 éves, ezért a problémáim nagy részét ez okozza, de a lényeg, hogy aki évek óta használja a windowst, annak baromi nehéz lesz az átállás. Én maradok a Win7-nél.

2012. nov. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

Durván 15-18 évi windows használat után, körülbelül 1 hónap alatt sikerült teljesen átszoknom az iMac használatára. Én nagyon meg vagyok vele elégedve. Azok a problémák, melyek az előttem komántáló mondott nálam nem jelentkeztek. VLC kifogástalan, de a Quick Time sem hibádzik, könyvtár rendezéssel sincs gondom, és eddig egyetlen egyszer sem indult magától újra a gép.


Én nagyon meg vagyok vele elégedve, nekem bőven megérte az árát -igaz, használtat vettem.

2013. febr. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!