Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 98 SE + 3dfx Voodoo 3...

Windows 98 SE + 3dfx Voodoo 3 3000 AGP videókártyával lehetséges-e 16:9-es full hd-s monitort használni? Be lehet-e állítani 1280x720-as képarányt?

Figyelt kérdés
Azért érdekelne, mert vannak olyan régebbi kalandjátékaim, amik még Win95-re készültek és sehogyan sem lehet velük játszani Xp-n/Vistán/7-esen. Működő CRT monitorom meg már nincs.
2012. nov. 24. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán itt még beszerezhetsz CRT monitort.

[link]

2012. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Ha szétnézel pc bontóban vagy apróhirdetésekben, még ingyen is hozzád vágnak egy CRT monitort, csak szabadítsd meg őket tőle.


2. Milyen kalandjáték az, ami nem megy XP-vel? Kizártnak tartom, hogy olyan specifikus cucc lenne bennük, ami miatt XP-n nem megy. Ha DOS játék, akkor arra ott a Dosbox, ha windows alapú, akkor meg XP alatt mennie kell annak, ami 98 alatt megy. Ha mondasz címeket, akkor lehet tudok segíteni.

2012. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hogyne lennének olyan programok! A 2000 előtt készültek bármelyike lehet olyan, hogy nem indul el XP-n (vagy elindul, de csak egy részéig játszható: pl. Nightlong: The Union Conspiracy).

Ebből a szempontból az a gond az XP-vel és a 7-essel, hogy ezek a Windows NT továbbfejlesztett változatai (az XP=Windows NT 5.1, a 7-es=Windows NT 6.1), és 2000 előtt az NT nem volt célrendszer a játékejlesztők szemében, csak a Win95/98. Vagyis az 1995 és 2000 között Win95/98 írt játékoknál semmi garancia nincs arra, hogy ezek lefutnak, vagy ha igen, akkor végigjátszhatóak-e ezeken a rendszereken.

Amúgy meg nem az volt a kérdésem, hogy lehet-e még venni, tudom, hogy vannak pc bontók. Arra voltam kíváncsi, hogy megoldható-e rajta a szélesvásznú képarány beállítása.

2012. nov. 30. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

CRT monitorok ezt nem tudják, régebbiek biztosan nem.

Én dolgoztam olyan gépen, amelyikre Windows NT volt telepítve, kiválóan lehetett adatbázist írni. Acer Pentium II. gép volt, CRT monitorral együtt, bővítve 10 évig dolgoztak rajta.

2012. dec. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es:


Te nem olvastad el rendesen a kérdést! Nem azt kérdeztem, hogy egy CRT képes-e ilyen felbontásra, hanem a Win98SE-nél lehetséges-e egy 16:9-es monitort 1280x720-as felbontással használni. Mint írtam: már NINCS crt monitorom.

2012. dec. 1. 11:54
 6/6 Hatlábú Farkas ***** válasza:

a válasz :

IGEN, a 3dfx voodoo 3 3000 AGP (és a V3 is) tudja a HD, és a FULL HD felbontásokat.

maximális felbontása :

2048 x 1536

2013. márc. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!