Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptop melyik részén találha...

A laptop melyik részén található a kondenzátor, miről ismerem fel?

Figyelt kérdés
A laptop szerelő kulcson kívül kell valami még a kiemeléséhez, szereléséhez?

2012. nov. 26. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2012. nov. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A kondenzátor a második leggyakoribb elektronikai alkatrész ,tehát egy nagy halommal fogsz benne találni. Szerelni nem tudod csak kicserélni. Ha tudni akarod, hogy néz ki, akkor keress rá googlen. Egyébként, ha nem ismered fel, akkor nem ajánlom, hogy belepiszkálj a gépbe, mert csak még jobban tönkre teszed, ez nem annyi mint egy memória csere. Cseréléshez forrasztópáka kell, de nagy valószínűséggel BGA-s tehát otthon nem fogsz tudni semmit kezdeni vele.
2012. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kondenzátor egy elektronikai egységben több is van és be van forrasztva, az nem úgy van hogy kiemelem!
2012. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
:))
2012. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Mégis hány kondenzátor van?


Akkor valószínűleg magát az elektronikai egységet kellene inkább kicserélni, ugye?

2012. nov. 26. 12:39
 6/19 anonim ***** válasza:
Vidd szervizbe! Azt sem tudod mi az a kondenzátor, de azért meg akarod szerelni. Nem irigylem a környezetedet...
2012. nov. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"laptop szerelő kulcs"

....erre még kíváncsi lennék. Ezt a kifejezést például honnan vetted?

2012. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szerintem te sem tudod jobban, azért nem tudod elmondani. De most komolyan mi a bajotok? Miért kell lehülyézni a másikat? Valahol mindenkinek el kell kezdeni, nem? Miért nem próbálsz inkább a kérdésre válaszolni? Azt kérdeztem hol van. Erre te: "egy halom van". De ezzel nem mondtál semmit. Mondd meg hol vannak és hány, ha tudod, ha nem tudod, akkor meg ne mondj semmit. Ha nem akarod megmondani az se baj. Csak az szóljon, aki tényleg segíteni akar. Azt is kérdeztem: amennyiben nem lehet egykönnyen kiszerelni, akkor nem e érdemesebb, s könnyebb az alkatrészt eltávolítani, amihez kapcsolódik?


laptop szerelő kulcs --> hát sajnos nem tudom mi a pontos neve, de ha ajánlasz egy oldalt neten, vagy egy könyvet, akkor ígérem elolvasom.

2012. nov. 26. 13:16
 9/19 A kérdező kommentje:
... arra a kis csillagcsavarra gondoltam egyébként, amivel szétszedik a laptopokat a szuperman szervizesek. Így törték össze a gépemet, annyira ügyes kezűek voltak.
2012. nov. 26. 13:19
 10/19 anonim ***** válasza:
Igen, el kell kezdeni valahol, de nem laptop szerelésnél. Előbb tanulj meg egyszerűbb áramköröket építeni, forrasztani, és ami a lényeg az elektronika elméletet. Egyébként nem hülyézett le senki. De itt nyomod, hogy kondenzátort akarod kicserélni, amikor nem is tudod mi a funkciója. Kb. mint, ha én azt mondanám, hogy megakarom műteni valaki agyát, mert biztos azért sántít. A másik, hogy az új kütyük már szinte teljesen BGA(felületszerelt)-zva vannak, ezeket nem tudod otthon forrasztani, illetve tudod csak egy normális felszerelés árán már veszel két notebookot.
2012. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!