Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ennyi pénzből össze lehet...

Ennyi pénzből össze lehet állítani egy jól működő gamer gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni egy gamer gép összeállításával kapcsolatosan. Nagyjából 120-140 ezer forintot szánok a számítógépre a kérdésem az volna ennyi pénzből össze lehet állítani egy jónak számító gamer számítógépet? Nem kell és tudom hogy nem is férnek ebbe bele a legjobbnak számító összetevők, amit szeretnék egy olyan gép amely szépen futtatja a mai játékokat pl gond nélkül elboldogul Skyrim kategóriájú játékokkal is de a most megjelenő újakat is viszi egy jónak számító minőségben.


A billentyűzet egér ház dvd-író részen simán spórolnék elég egy alap. Amit még tudni kell monitorból is szintén elég lenne a legalapabb mert csak netezésre használnám van egy jó minőségű lcd tv-m azzal szeretném majd összekötni a gépet és úgy játszani filmet nézni.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget esetleg konkrét konfigurációt is szívesen fogadok!



2012. nov. 30. 13:40
 1/10 Zsolt75 válasza:

Mivel játékhoz szeretnéd használni a videokártyának kell jónak lenni főképp. Nyilván az ehhez tartozó alaplap, processzor és RAM is fontos, de ezeket az elemeket egymáshoz képest kell kiválasztani.

(Hiába gyors a proci ha kevés a RAM vagy fordítva. )


Egyéb perifáriákon lehet spórolni, de ezeken nem tudsz csak a teljesítmény rovására.


Sajnos a 120-140 kevés egy igazán tuti géphez ,de azért ebből is lehet működőképes gépet kihozni.


Javaslom úgy próbáld összehozni ,hogy ha most nem is tudod egybe megvenni, akkor bővíthető konfigra törekedj.


Konkrét konfigot pedig szaküzletben rakass össze.

2012. nov. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Konkrét konfigot pedig szaküzletben rakass össze.

Hogy 140-ért összeírjanak neki egy olyan konfigot, ami a felét nem éri?

2012. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Jogos a gépet biztosan nem fogom szaküzletben összerakatni jómagam sem bízom meg bennük, ezért kértem ki itt a ti tanácsotokat plusz az ismeretségi körömben is van aki segíthet majd de minél többet hallok annál nagyobb a választási lehetőség. Plusz minden tanács érdekel és megköszönöm!
2012. nov. 30. 18:17
 4/10 Zsolt75 válasza:

Akkor vegyetek egy szar akciós gépet a multiknál, ami 2 nap után bedöglik és senki nem fogja megjavítani....


Ezt mindenki maga dönti el. A szaküzletbe szakemberek vannak a multiknál meg csak eladók akik pakolni tudnak a polcra.


Sok sikert :-)

2012. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szó sem volt multikról csupán arról hogy én dönteném el a gép összeállítását több helyen is van erre lehetőség neten. Csak szaküzlet jöhet szóba nekem a PCX-et ajánlották.

Csak a részletek megszülését nem bíznám rájuk, hanem előre ki lenne választva minden szépen és úgy lenne leadva a rendelés. ÍGy később ha véletlen gigszer van elő lehet venni hogy nem ezt kértem. Egyik barátomnál régebben például bejátszották hogy megpróbáltak egy gyengébb procit berakni ahelyett amit megbeszéltek szerencsére kiszúrta mert nem volt hülye a gépekhez. --Nem a PCX ezt kiemelném róluk csak jót hallottam--

2012. dec. 1. 12:32
 6/10 anonim ***** válasza:
úgy látszik senki nem írt teljes konfigot,én a helyedben keresgélnék a kérdések között mert 100 ilyen kérdést láttam már,esetleg írj egy új kérdést
2012. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szétnézek majd jó ötlet, privátban már kaptam egy két remek ötletet, de szívesen fogadok még mást is! Még alakulóban a pénz van időm nem kapkodok a vásárlással.


Még egyszer köszönök minden választ!

2012. dec. 1. 22:15
 8/10 Zsolt75 válasza:

A konkrét konfighoz előbb meg kellene nézned az általad használni kívánt program / játék gépigényét. Ezt a gyártók feltüntetik a játékon vagy a neten is megnézheted. Ezek után kellene válogatni alkotóelemeket a géphez. Aztán ,hogy ezeket honnan válogatod az már részletkérdés.

Szerintem nézd meg elsőként ,hogy a programok milyen gépigényűek.

2012. dec. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm jó ötlet már nézegettem ezeket fontos hogy olyan minőséget akarok kihozni ami azért jó eséllyel elboldogul az új és a közeljövőben még érkező játékok jó részével egy jónak mondható minőségben. Nem kell ultrapengének lennie az tudom hogy sokkal de sokkal többe kerülne. Ha ez a jó minőség elérése kicsit többe kerül 10-20 ezerrel akkor még hajlandó vagyok annyival többet kiadni majd ezen ne múljon. De a konfig amit privátban kaptam eléggé jónak tűnik megnéztem egy két játékot ami különösen érdekel és megfelelő hozzá. Pl Skyrim, Mass Effect 3, Witcher.
2012. dec. 2. 21:03
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

AMD FX-6300 processzor


26,954 Ft +áfa


34,231 Ft


Gigabyte 78LMT-S2P alaplap


8,425 Ft +áfa


10,700 Ft


Kingston 8GB 1333MHz DDR3 CL9 KVR1333D3N9K2/8G memória


9,154 Ft +áfa


11,626 Ft


Seagate 500GB 16MB SATA3 ST3500411SV merevlemez


15,718 Ft +áfa


19,962 Ft


Asus GTX560 1GB DDR5 TI DCII/2DI/1GD5 videókártya


45,581 Ft +áfa


57,888 Ft


Codegen Q6236-A2 400W ház


6,531 Ft +áfa


8,295 Ft


Összesen: 114,717 Ft + áfa

145,691 Ft


ennél olcsobban nem lehet kihozni egy valamire való gépet

2012. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!