Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez nagy hiba a monitornál?...

Ez nagy hiba a monitornál? "Foltos"?

Figyelt kérdés

Vadonatúj 24-es monitor, tehát nem is volt éppen olcsó, na és a következő 2 dolgot csinálja:


1, be van kapcsolva órákon át, sokáig nem is történik semmi, de néha meg ilyen fél percre kb nagyon "kivilágosodik", de már vakítóan megnő a fényereje, majd ugyanúgy magától visszamegy a normál állapotára. Ez vajon mi lehet? mindig attól félek, hogy egyszer úgy nő a fény, hogy elszáll.


2, a másik pedig, hogy működés közben ezt nem tapasztalom egy pillanatra se, viszont csakis kikapcsolásnál, amikor megjelenik a kék háttér, akkor mindig ugyan ott megjelenik egy fehér folt is, úgy néz ki, mintha ott kikopott volna vagy ott azon a kb tenyérnyi területen csökkent fényű LED-ek lennének.


Milyen problémák ezek és érdemes-e velük foglalkozni vagy hagyjam a fenébe, mert amúgy működik jól ezt leszámítva?


(visszacserélni már nem tudom, hát javíttatni ugye manapság nem igen érdemes, szóval kérdés, hogy várhatok-e tönkremenetelt vagy ez így el lesz még akár évekig is?)



#monitor #LED monitor #monitor-fényerő
2013. jan. 3. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

"ez így el lesz még akár évekig is?" - nos ezt megjósolni is lehetetlen.

Ha van rá garancia figyeld, és a lejárat előtt 4..5 hónappal

vidd szervízbe.

Ha megéri ezt a kort.

2013. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

oké köszi, csak hát egyszer infós srác mondta, h ezeket a mai monitorokat képtelenség javítani, ezért is kérdeztem, hogy törődjek-e bele ebbe és hogy mennyire súlyos a hiba, mert ezt a két dolgot leszámítva nincs vele bajom


egyébként az előző amikor elszállt, azt is szétszedte egy informatikus, aztán én is megdöbbentem, hogy mennyire semmi nincs benne, vagyis van összesen egy kis darab mini elektronika, amin aztán képtelenség bármit is cserélni, aztán ennyi, a többi csak a műanyag ház meg a képernyő. tényleg hihetetlen, szal kíváncsi lennék, amolyan szakszervíz ezzel mit tud kezdeni a cserén kívül ...

2013. jan. 3. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e benne környezeti fénymérő, mert ugye már van az új monitorokban, lehet, hogy szét kéne nézni a menüben, lehet, hogy valami gyári beállítás nem jó.

Vagy még, a másik, hogy érintkezési hibája van, ettől lesz néha fényes illetve sötét. De én inkább erre tippelnék.

2013. jan. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi, szétnézek a menüben, ki tudja ..


de amúgy annyira soha nem sötétül el, csak kivilágosodik elég durván, majd visszaáll a normál állapotra. besötétedni nem szokott.

2013. jan. 3. 11:25
 5/5 anonim ***** válasza:

"de néha meg ilyen fél percre kb nagyon "kivilágosodik""


Nekem LG E2422 monitorom van,és ezt akkor csinálja,ha be van kapcsolva az energiatakerékos üzemmód.

2013. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!