Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép alkatrész: ILYEN...

Számítógép alkatrész: ILYEN LEHETSÉGES? Odaadtam a számítógépemet egy személynek, hogy telepítsen rá bizonyos programokat. Egy közös ismerősünk azt mondta, hogy előfordulhat, hogy akinél van a gép az a személy kilop belőle alkatrészeket.

Figyelt kérdés
...egészen pontosan egy rosszabb minőségűre cserél benne dolgokat és úgy kapom vissza.Kivitelezhető az ilyen olyan értelemben, hogy azt ne vegyem utólag észre?A gépem nem tárolja/írja ki ha megnézem a gépben a benne levő dolgok (alaplap, processzor stb - amúgy nem értek hozzá ) paramétereit? Nagyon szépen kérem aki tud segítsen ebben információval! Tényleg kivitelezhető lenne ez a gaztett????? Úgy, hogy még utólag észre sem lehet venni csak a gép teljesítménye lesz rosszabb vagy hamarabb tönkremegy benne valami?
2013. jan. 6. 23:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan hogy miről van szó: a pc egy használt ,skandináv gépeket forgalmazó cégtől van ahonnan telepített programok nélkül veszem meg(ez "mezei gép " tehát nem full extrás )és onnan rögtön átkerül ahhoz az emberhez (nem én adom át neki hanem xy aki csak közreműködő) és az illető telepítgető kb kedden fog majd hozzá a windowshoz és egyéb egyszerű dolgok felrakásához De mindeközben valaki belerakta a bogarat a fülembe hogy a telepítő ember .....ami a bevezetőben szerepel. Attól pont nem tartok hogy kém vagy egyéb gonosz programokat telepít (ez pont kizárható , nem magyarázom miért mert hosszú lenne ) de az valóban esélyes, hogy át lenne benne cserélve a boltból vásárolt alkatrészek egyike , másika. Ez az én problémám. Ez az ügy már folyamatban van bár még nem nyúlt e gépemhez, sőt a közelébe sem került még. Volna valami javaslat? Az eddigi hozzászólásokat köszönöm szépen!
2013. jan. 7. 07:29
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: ennyi erővel a közvetítő is belenyúlhat a gépekbe és kivehet dolgokat, majd rákeni a telepítő emberedre. Ha nem bízol az emberekben, akkor csináld magad, vagy fizesd meg őket annyira, hogy ne érje meg ilyenekkel mojolni.

Amúgy elgondolkoztató, hogy mit tudna kicserélni? Procit, winyót? Nyer vele pár ezer forintot? Ramot? Nyer pár száz forintot? Amit bele kell raknia azt is be kellett szereznie valahonnan. Ha ennyiért megéri neki kockáztatni h nem kap több melót, akkor megérdemled, hogy megcsinálja, mert ezek szerint nem fizeted meg elégé. Ha meg annyira buta, hogy apróért megcsinálja, akkor meg úgy is lebukik és akkor szélnek lehet ereszteni.

2013. jan. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Vazzerati , köszönöm a véleményedet, akkor ebből azt szűrtem most ki, hogy az alap kérdésemre az kb a válasz, hogy előfordulhat ilyen de mi a fenének csinálna valaki ilyet. Na igen, én is így álltam az egészhez míg valaki be nem hülyített avval, hogy vigyázzak mert.....(amit fent leírtam) Én úgy sejtettem - mint hozzá túlságosan nem értő - hogy nem biztos hogy megérné annak a telepítő embernek szöszmötölnie cserélgetéssel de bizonytalan voltam , miután nem értek behatóbban a számítógépekhez. Ezért kérdeztem meg itt végül, hogy kicsit tisztában lássak ez ügyben. Minden véleményt köszönök és bármi javaslat vagy gondolat érkezik még szívesen olvasom. Jobb érteni dolgokat mint "sötétben tapogatódzni". Így kialakulhat egy határozott véleményem és hozzáállásom az egész történethez.
2013. jan. 7. 08:58
 14/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, Vazeratti, azt hittem olaszosan írod.
2013. jan. 7. 08:59
 15/15 anonim ***** válasza:
Valóban nem érné meg annyira neki ez a csere, kivéve ha egy full extrás gépről van szó. De ha nagyon aggódsz, akkor kérd el a gép paramétereit. Nyilván ki van listázva, ahonnan vetted, mivel ezek alapján választ az ember gépet. Végül ha kézhez kaptad, csinálj egy hardware ellenőrzést a fentebb említett programmal.
2013. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!