Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot ajánlotok...

Milyen laptopot ajánlotok munkára, utazgatásra, számolgatásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék a közeljövőben egy másik laptopot venni, mert a meglévő az sajnos már 11 éves is lehet. (ebből 4-et nálam töltötte.) Igazából nem nagyon értek a laptopokhoz, hogy melyik melyiknél jobb, van egy erős asztali gépem, így az asztali cuccal jobban képben vagyok.


Mire kellene/igények

-masszív gépház mert szaladgálni fogok vele pl konferenciákra. Ugyanezen okokból jó ha az aksi minimum 2 órát bír, de ha több az jobb.

-Win7 x64 és egy vírusírtó+tűzfal elmenjen rajta

-Elbírjon egyszerre sok megnyitott dokumentumot Office 2010 illetve Openoffice alatt, stb (munka céljából)

-netezés (jó, az a régin is eldöcögött, kivéve az általam gyűlölt memóriazabáló és idegesítő flash animáció reklámokat, amiket most letiltottam)

-film nézés esetleg... bár az a régin is ment

-kisebb tudományos számolások néha (szóval mondjuk Intel i3 vagy hasonló teljesítményű AMD APU változat (nem ismerem a laptop procikat sajnos, hogy melyik milyen.)

-Legyen benne kb 4 giga ddr3 memória, de nem baj, ha később bővíteni tudom.

-Képernyő méret 13-17", 1024x1280 vagy valami HD féle... amin látom a dolgokat normálisan.

-SATA SSD legyen benne, de nem kell nagy, bőven elég egy 64 gigás, ha sok adatot akarok hurcolni, arra van külső HDD-m.


-Lehet új is vagy használt is. Garancia nem érdekel, csak legyen megbízható és legyen hozzá a neten szerviz könyv :-)


A keret olyan 100 ezer, és nem sietek a vásárlással.


2013. jan. 22. 13:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez milyen?

[link]

2013. jan. 22. 16:18
 12/20 A kérdező kommentje:

vagy ez?

[link]

2013. jan. 22. 16:23
 13/20 anonim ***** válasza:

Közveszélyes Kontár Csak azért írtam az Elitebookot, mert HP -ban csak az és a Probook megbízható.. A Pavilionok nem valami jól sikerült gépek.. A Sony laptopokkal kapcsolatban pedig a jelek szerint félreértettél.. Nem leszóltalak csak megjegyeztem, hogy én általában csak rosszat hallottam, illetve olvastam róluk. :) Az igaz, hogy az ACER vagy a Fujitsu Siemens gépeknél azért jobb minőségű viszont, ha meghibásodik, akkor a javítás árán venni lehetne egy "új" gépet..


A Dell Latitude jó minőségű gép.. Az jó választás lenne.. A Vostro 3500-as sorozata viszont egy Dell Latitude vagy IBM/Lenovo Thinkpad géphez képest nem olyan jó minőségű.. Egyébként nem rosszak..

2013. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
2013. jan. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Akkor most hogy van ez? honnan lehet megtudni, hogy melyik sorozatnak van valami fém vagy legalább szénszálas jó erős gépháza?
2013. jan. 22. 17:09
 16/20 A kérdező kommentje:
Ja, core2 duo az lehet hogy előbb utóbb kicsi lesz nekem...
2013. jan. 22. 17:10
 17/20 anonim ***** válasza:

A legstrapabíróbb gépek az IBM/Lenovo Thinkpad laptopok.. Azoknál jobb minőségű, masszívabb üzleti kategóriás gépek nincsenek.. A Lenovo Thinkpad Edge viszont kerülendő..

Az "olcsóbb" Thinkpad gépekben úgy tudom nincs Roll Cage váz, de attól még nagyon masszívak azok is..


[link]


[link]

2013. jan. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Értem.akkor tuti thinkpad lesz... láttam a videót amin kibírta az autós töréstesztet :) komoly:)

Írtam is a legutóbbi válaszoló által linkelt I5-ös thinkpad hirdetőjének, remélem még megvan neki

2013. jan. 22. 17:57
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem hiába legendásak a Thinkpad gépek.. :)
2013. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm minden kedves válaszolónak a segítségét!


Ment a zöld pacsi mindenkinek!


Az eredmény:

Túlléptem a keretem....spórolhatok jövő hónapban, de megérte:


megcsíptem egy első generációs i5-ös használt Thinkpad T410-et, 9 cellás (!) aksival,4 giga rammal, DVD helyén SSD kerettel. 120 e-ért. SSD-nek vettem egy 120 gigás OCZ agility3-at 19 ezerért.


Win7 professional matrica is járt hozzá :)


Tervezem később h eladom a két 2 gigás DDR3-at és 4 gigás modulokat teszek bele később, az jelen árakon kijön 10 ezerből, de ez később csak. akkor ki lehet maximumra hozni a kicsikét, és minimum 5 évet v többet jó lesz nekem :-)

2013. jan. 24. 16:37
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!