Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik olyan intel proci ami...

Létezik olyan intel proci ami 4 magos és 8 szálon tud dolgozni?

Figyelt kérdés

Fx 8120-at akarnék kiváltani vele, csak akkor az egész konfigot el kéne adnom.Nem ismerem az intelt a dual core-s korszak óta(nem is volt csak régen celeronom,mindig Amd-s voltam).Ezek az i3,i5,i7 procik ezekbe mindegyikbe van grafikus mag vagy nincs.Csak ezt nem tudom megkülönböztetni.

Szóval van videó konvertálás/vágás ezért kéne a 8 szál mint az Fx-nél.Szóval egy mag tud 2 szálon dolgozni?(összesen nyolcon)Viszont hallottam olyat, hogy az egyy árban lévő Amd proci pl. video szekrkesztésben bőven veri az intelt.


Nálam 26Gb-os anyagot 1.5 óra alatt lerendezett, ami nem semmi.Szóval játék miatt is kéne az intel, csak félek, hogy a konvertálás meg majd lassab lesz a 4 mag miatt.

És egyáltalán melyiket érdemes megvenni?



2013. jan. 27. 11:54
1 2
 1/11 Komplikato ***** válasza:
38%

Mostani új i7 procik 8 (4x2) szálat, az i7 extreme procik (nagyon dágák) meg 12 szálat (6x2) tudnak.

Olyan procit ne vegyél ami tuningos (K jelzés a végén), mert azokban le van butítva a virtualizáció, míg AMD-nél a leggagyibb prociban is megy.

2013. jan. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor ne cseréljek?


Akkor csak i7-ben van ilyen megoldás?

i3,i5-ben nincs?

Mert akkor ez K@rv@ drága!

2013. jan. 27. 12:03
 3/11 anti paladin ***** válasza:

Itt egy teszt amivel eldöntheted szükséged van-e váltásra. Van benne játék teszt, konvertálás, videóvágás, stb.

8120 helyett 8150 van benne. A különbség sztem elhanyagolható.

2013. jan. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
38%

Hát az de nem is értem a cseréd okát

játékra is jó fx8 munkára való proci

jól is teljesített nálad gyakorlatban

mi a gond?

.

egyedül i7 3770 jöhetne szóba neked ami ár értélben jó de minden i7 nagyon drágán kezdödik újonan 70ezer kb.

.

én enyi pénzböl maradnák konfigodnál inkább

és cserélném 8320/8350 re és rá egy szép cpu hütöt venék majd tuningolnám kicsit (de az késöbb is ráér)

elörébb lenél és nem kéne csak procit cserélned

bár enek soncs igazi jelentösége vagyis felesleges ez is

.

cpu hütöd van?

mert ha nincs akár elég lene azt vened és kicsit meghúzni a mostani 8120 ad

2013. jan. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Van cpu hűtőm, frezzer 13.ez csendes normál üzemben tuningra csak intelhez való, hát annyi, hogy jobb mint a gyári hűtő.



A csere oka meg, hogy szarakodik a saber 2.0-ás lapom az én hülyeségem miatt.De alig lehet észrevenni, a problámát, de zavaró.Gondoltam, már akkor kipróbálnék valami intel konfigot is, hogy legyen arról is fogalmam :)

Pedig nem vagyok tele "lével".


Lehet eladom egybe.


Vagy akkor vegyek 8350 vagy 8320-at?

2013. jan. 27. 12:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja meg az intelek kevesebbet esznek, igaz az i7 pont nem az is 130 watt a max tdp értéke.
2013. jan. 27. 12:21
 7/11 anonim ***** válasza:
8350, meg i5 processzorok közel egy kategóriába esnek, szóval az égvilágon semmi értelme cserélni, az AMD-k alapból jók konvertálásban. Egyedül egy i7-es lenne nagyobb előrelépés, csak az ugye annyival drágább is.
2013. jan. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
38%

130W intel méreg drága és az alaplap is (LGA2011) régi lga1366 t meg nem kéne vened

.

i7 3770 77W TDP s szerintem

i7 2600 meg 95W TDP s

tuningolni meg nem kell

vagyis kevesebbet fogyasztanának és munkában 3770 jól jöhet de szerintem 8320/8350 böven elég és még hütöt se kel vened

.

ha az alaplapod hibás gariztasd vagy ad el és vegyél másikat:)

alaplap csere sem kerülne sokba szerintem hogy sabre van...

hütöt is szépen letudod cserélni 12cm esre

de tudom szerinted tuningra 20-25ezres vagy milyen kel

más érdekes még 9cm esel is szépen feltudja tuningolni

szóval valami gondok biztos vanak hogy mi azt mesziröl nemtudhatom

.

hogy prohardver mit tudot az mindegy meg hogy sokan szintén nemtudják felhuzni

sajnos nem csak a hütésen múlik melesleg

hibás hardverekel meg semin nem kel csodálkozni

2013. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi, értelek, lehet akkor gariztatom.

Csak ne hogy ráfogják, hogy nincs baja.Mert nem olyan könnyű észlelni.pl. hd néha beakad, ha felrtakom az asus ai 2-őt akkor meg indításkor lassítja be gépet és ha utána törlöm, akkor is lassú marad a betöltés.Végülis ez a legolcsobb megoldás a gariztatás.


Csak azt nem tudom, hogy az egész gépet alaplap+cpu ram meg egy vinyót vigyek be házzal együtt vagy az alaplapot.


Mert nem tudom mi csinálja a szarakodást.Csak alaplapra gyanakszom.


Egy most felrakott rendszer 30 sec alatt bútol be ssd-ről, hddről meg 1 per.De régen mintha 10 sec lett volna.

2013. jan. 27. 12:51
 10/11 anonim ***** válasza:
8350-et vegyél szerintem. nekem is i7-em van és nem volt jó ötlet megvenni ha visszamehetnék akkor egy 8150-et vettem volna mert így videókártyra sincs pénzem és 4 éves szart használom. a 8350 nagyon erős proci
2013. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!