Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Végérvényesen téglát csináltam...

Végérvényesen téglát csináltam ebből a Routerből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerettem volna egy D-Link Dir 300 B1-es Routerre a DD-WRT firmware-t feltenni, de sajna valami közbjöhetett, és azt hiszem elrontottam a dolgot. A frissítést ennek az oldalnak a leírása al pján próbáltam meg: [link]

Ment minden szépen, megtaláltam pöpecül a DD-WRT oldalán a cuccot, csak hogy, az előbb oldalon, az írják, hogy "Ha megtörtént akkor a böngészőnkben frissítsük a címet (alapértelmezett router címén kell a művelete elvégezni, mert a frissítést követően erre áll be az eszköz)" Na a frissítés elindult, kiírta hogy 180 másodprc van hátra. Vártam kicsit még, de nem történt semmi. Frissítettem az oldalt, de nem történt semmi. És azóta sem! :( Azt vágom hogy az ip címe megváltozott a routernek a 192.168.1.1-re. Látom is a WIFI jelet, de nem tudok az adminisztrációs részéhez hozzá férni!

Van még esély, hogy helyre jöjjön, vagy már csak papír nehezéknek jó?

Köszönöm a segítségeteket előre is, üdv,

Pisti.



2013. febr. 3. 13:59
1 2
 1/13 P.O.C. ***** válasza:
49%
Kapsz a routertől IP címeket? Érkezik válasz ha ping -eled a 192.168.1.1 -t?
2013. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 tamasoft ***** válasza:
49%
Próbálkozhatsz egy reset-tel is. Áramtalanítás után megnyomod és nyomva tartod a hátlapi reset gombot, és úgy visszadugod az áramba. Elvileg vissza kell álljon valami használható állapotba ilyenkor.
2013. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
szerintem semmiképp nem menthetetlen, kár lenne kidobni
2013. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 P.O.C. ***** válasza:
49%
Ritkán lehet ilyenekkel teljesen használhatatlanra vágni egyébként. Szinte mindegyiknek van belső soros portja. Ahhoz barkácsolnak kábelt, amivel össze lehet kötni a géppel, ez után valami Linux -os "varázslattal" élesztik fel. Én is csak láttam, annyira én sem értek hozzá, hogy ezt pontosan hogyan is csinálják.
2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem kaptam választ ping-re a routertől, és többször is próbálkoztam a resetelésel, de hiába. Viszont a reszetelést én úgy csináltam, hogy bedugott tápkábel mellet. Most tmasoft tanácsát megfogadva kihuztam a tápkábelt, megnyiomtam a resetgombot, úgy tartottam, bedugtam a tápkábelt, és addig vártam a gomb felengedésével, míg el nem kezdett sárgán villogni a "Power" led. akkor felengedtem, a böngészőben megnyitottam a 192.168.1.1-et, és lás csodát, megjelent a DD-WRT kezelő felülete! :D :D :D Azt hittem, kiugrok a bőrömből örömömben! :D :D :D

Köszönöm nektek a biztatást, és tmasoftnak külön köszönet a tippért! :) végtelenül hálás vagyok. Mindenkinek megy a zöld kezecske, bár nem fejezi kellő képen ki hálámat nektek! :)

2013. febr. 3. 22:24
 6/13 P.O.C. ***** válasza:

Ja, te nem tartottad be a 30/30/30 reset szabályt? Pedig a DD-WRT honlapján a Wiki erre nyomatékosan felhívja a figyelmet! Legközelebb jobban utána kell olvasni, mielőtt ilyen kockázatos műveletbe kezdesz.

üdv.

2013. febr. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szívesen betartottam volna, ha képben lettem volna, mi is az. Az az igazság, hogy nem igazán megy az angol, és minden egyes mondat értelmezése kín keserves feladat.

Ha esetleg röviden össze lehet foglalni, mi is ez a 30/30/30 -as szabály, úgy, hogy laikus fejjel is meg lehessen érteni, azért hálás volnék.

Köszönöm, ha veszitek a fáradságot, és elmondjátok.

2013. febr. 7. 21:35
 8/13 P.O.C. ***** válasza:

Bedugott tápkábellel nyomod a resetet 30 másodpercig, majd kihúzod a tápot és tovább nyomod a resetet 30 másodpercig, majd újra bedugod a tápot és jöhet az újabb 30 másodperc majd a végén elengeded. A művelet alatt tehát folyamatosan nyomod a resetet másfél percig összesen.


Ez valami elektronikai dolog miatt kell, hogy kisüljenek a kondenzátorok vagy ilyesmi.


Ezt firmware frissítés előtt és firmware frissítés után is meg kell csinálni. De ha már DD-WRT van rajta és azt frissíted újabb verziójú DD_WRT -ra, akkor elvileg nem kell.

2013. febr. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót, ezt nem tudtam. Igazság szerint ezt nem csináltam meg még most sem. Pedig már a DD-WRT van rajta. Akkor ezek szerint meg kell csinálnom vele.

örök hála az infóért. :)

2013. febr. 8. 19:39
 10/13 A kérdező kommentje:

hát... Bár tény, hogy elértem a Router adminfelóületét, de nem százas az eszköz :( Miután megcsináltam a fentebb említett 30/30/30 as resetelést, Instabil lett, és követhetetlen a viselkedése. Ennek az oldalnak a segítségével [link] megpróbáltam beállítani Repeaternek, de sajnos nem sikerült. Megpróbáltam egy másik routernel, és ehhez újra reseteltem, ezúttal azonban csak sinán a rsetgomb megnyomásásval.

Most konkrétan ott tartok, hogy WIFI-n, és csak kizárólag wifin elérem az admin felületét az eszköznek, de gyakorlatilag semmi modosítást nem tudok rajta véghez vinni. He esetleg mégis, nem érek vele semmit. LAN-on egyáltalán nem érem el.

Úgyhogy, azt hiszem, mégis csak papír nehezék lett :(

2013. febr. 17. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!