Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történik, ha nagyobb...

Suviking kérdése:

Mi történik, ha nagyobb feszültséget kap a gép tápegysége?

Figyelt kérdés
Van egy asztali gép, aminek a tápegysége állítható aszerint hogy 230 vagy 115 Volt feszültség megy e bele. Az lenne a kérdésem, mi történik, ha véletlenül 115 V-os bemenetre van állítva, és 230V-os konnektorba dugom be?

2013. febr. 6. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha jó minőségű táp akkor semmi. Ha jól tudom csak annyit használ amennyi kell neki.
2013. febr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igaz ez egy vhs de a hatás ugyanaz lehet :

http://www.youtube.com/watch?v=GhB98Z9Dioc

2013. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van túlfeszültségvédelem, akkor semmi sem történik. Ha nincs, felpúposodnak a kondik és szétcsattannak. Ha ez megtörténik, és az áramkör nem szakadt meg, ráengedi a 230at az alkatrészekre és elszáll a gép.
2013. febr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

a második válasszal nem mentem sokra, de jót szórakoztam :D

2013. febr. 7. 06:36
 5/5 anonim ***** válasza:

pedig a második válasz volt a legkorrektebb

kb. ez fog történni, ugyanis a gyártók általában szándékosan nem látnak el semmit túlfeszültség elleni védelemmel.


egy rohadt Zener dióda kéne a bemenethez. de az nekik nem jó, mert akkor nem veszel új tápot.

2013. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!