Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vélemények/tanácsok az alábbi...

Vélemények/tanácsok az alábbi konfigról? (Előrebocsátom, h. NEM elsősorban játékra szánom)

Figyelt kérdés

Szóval itt a cucc:

---------------------------------------------

-PROCI: Intel Core i5-2310 processzor


-HŰTŐ: Noctua NHD14 processzor hũtő


-ALAPLAP: Gigabyte B75-D3V alaplap


-MEMÓRIA: 2x Corsair 4GB DDR3 1333MHz CMV4GX3M1A1333C9 memória


-VINYÓ: Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003 merevlemez


-VIDEÓKÁRTYA: Gigabyte GT 610 1GB DDR3 GV-N610D3-1GI videókártya


-HÁZ: Chieftec Libra Gaming LF-02B-OP fekete számítógép ház


-TÁPEGYSÉG: Corsair 750W CMPSU-750CX tápegység

-----------------------------------------------


Elsősorban a következő dolgok érdekelnek:

1. Egyáltalán kompatibilisek-e egymással cuccok ?:)(Utoljára 10 éve vettem gépet, azóta rengeteg dolog változott, és nem nagyon követtem a dolgokat)


2. Elbírja-e a táp ezt a konfigot, ha még hozzávesszük, hogy van +1-2 vinyó, és DVD író?


3. A választott házba belemegy-e ez a konfig?


4. A márkákkal kapcsolatos tapasztalatok, elsősorban alaplap, vinyó, videókártya. Mennyire hajlamosak tönkremenni ezek? Esélyes, hogy kibírnak 6-7 évet?


A válaszokat előre is köszönöm :)


2013. febr. 9. 13:27
1 2
 1/20 Osynho ***** válasza:

Mire használnád a gépet?

A táp teljesen felesleges, egy fele akkora is röhögve vinné ezt a cuccot. Minek 21ezres cpu hűtő? A procit úgyse tudod tuningolni. A vga tényleg nem játékra való. :)

2013. febr. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Annál a videókártyánál jobb a processzorba integrált...
2013. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Komplikato ***** válasza:

Oké.

Veszel egy jó kis i5 procit. Rendben.

Beleteszed egy gagyibb lapba, végül is megy benne. Oké.

Ráteszel egy tuning hűtést, drágát. Egy nem igazán tuningos lapban. Persze lehet szeretnél halk gépet. Akkor értem.

De ha a prociban van/volna integrált VGA, mi a görcsnek pénzért bele egy másik, kb. éppen annyira játék képtelen GF GT610? Fölös pénzkidobás.

A táp meg marha jó, de ha betennél értelmes VGA-t (amit leírásod alapján nem fogsz) akkor is FELE ekkora táp kell hozzá.


Tehát ha tényleg nem játékra lesz:

Ne vedd meg a GT610-et.

Vegyél ugyan ilyen CX tápból egy 430-as verziót vagy ha később bővítesz egy 500/550 körülit.

A különbözetből vegyél egy értelmesebb Z77 lapot. ha nem tuningolsz akkor maradhat a lap is.

2013. febr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Mennyid van rá inkább azt mondd. Ez így katasztrófa.
2013. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ez valóban szörnyű, még ha egy tuningolható procit vennél se feltétlen kéne ilyen hűtés, még az olcsóbb 10ezres hűtők is halkan meg tudják húzni 4-4.5ghz-ig a 2500k/3570k procikat. A maradékot meg előttem leírták, az egy dolog, hogy nem vesz valaki gyengébb procit/erősebb vga-t mert nem játékra hajt de attól még nem kell rosszul összerakni ;s
2013. febr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nagyon nem jó az egész.


Inkább írj ki kérdést egy összeggel,meg felhasználási céllal,és kapsz egy értelmes összeállítást.

2013. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Relációs és többdimenziós adatbázisokat tervezek/készítek, meg kliensprogramokat írok hozzájuk, és a fejlesztéshez eléggé memória és proci-igényes programokat használok.

Pl. legyen képes egyszerre 2-3 Visual Studio-t futtatni, Management Studio-t, Reflectort, SQL és OLAP engine-t, IIS szervert, GB-os méretű adatbázisból kockát gyártani, anélkül, hogy órákat kelljen várnom a processzálásra.

Bár gyanítom, nem sok gőzötök van róla, miről beszélek :D


Gagyi alaplap, ez pontosan miért is gagyi? Mitől lenne jobb egy 2x ilyen drága?


Procihűtőnek meg csak random kinéztem egyet, ami rámegy a lga1155 foglalatra, igazából annak nincs racionális oka, h. ez lett. De akkor ezek szerint oda elég valami olcsó sz-r is.


Tápból akkor egy kisebb lesz.


Videókari meg muszáj, mert az integrált a rendszertől zabálja el a RAM-ot, az meg nagyon kritikus pont.

BTW ez a videókari is fényévekkel jobb, mint ami a mostani gépemben van :D

2013. febr. 9. 15:04
 8/20 Osynho ***** válasza:
Miért vagy paraszt? Mindenki segíteni akar neked... Ha meg olyan okos vagy, miért kérdezel?
2013. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mennyid van gépre?
2013. febr. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Miért vagy paraszt? Mindenki segíteni akar neked... Ha meg olyan okos vagy, miért kérdezel?"

Mégis mi volt paraszt abban, amit írtam? Hogy leírtam, hogy valószínűleg nem ismeritek ezeket a dolgokat? Csak azért írtam, mert eléggé speciális terület, amikkel még a szoftverfejlesztők többsége sincsen nagyon képben, annyira nem, h. sokan nem is hallottak ilyenekről. Szerintem ezt csak te érezted parasztságnak, de elnézést.


"Mennyid van gépre?"

Ez nem releváns, ha kell, van fél millám is, de nyilván a lehető legolcsóbban akarom megúszni, feleslegesen nem költenék el annyit.

A lényeg, amit írtam már, hogy a fenti szoftverekkel legyek képes dolgozni anélkül, hogy fél percig tartson egy ablakváltás, meg 1-2 régebbi játékot vigyen el, mert nagy ritkán azért játszok is(CS 1.6, meg kb. hasonló kategóriájú játékok.)

2013. febr. 9. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!