Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 60GB/64GB-os SSD számottev...

Dawe98 kérdése:

Egy 60GB/64GB-os SSD számottevően gyorsítaná a gépet/operációs rendszert?

Figyelt kérdés
És ha elfér rajta az operációs rendszer és esetleg még marad hely, akkor még milyen programokat érdemes SSD-re rakni?

2013. febr. 13. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elfér mivel ~20 gb a windows, és igen, nagyon meggyorsítaná a géped. Érdemes a lehető legtöbb programot rárakni, főleg amiket gyakran használsz és még hely is marad 1-2 kedvenc játéknak. Arra figyelj, hogy 20% üres hely maradjon rajta különben belassul és le is rövidíti az élettartamát.
2013. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen jelentősen, főleg ha sata3-as
2013. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos csa SATA2 lenne.
2013. febr. 13. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem 64-es ssd-re a win mellé ne tegyél mást fel :). Max olyan programot amit használsz napi szinten és szükséges, hogy gyorsan induljon stb.
2013. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Már sok helyen elmondtam, ahogy itt is elmondom, ne hallgass a sok sültbolond marketingesre, biztos pénzt kapnak a reklámért. Az SSD csak divat mostanság, még nem számottevő.

Amúgy gyorsítani gyorsít, mert jobban és gyorsabban olvas róla a gép, de még most nem éri meg, főleg nem SATA 2-ben de azért érezhetsz valamit.



Aki meg minuszol, illetve piros kezezik azt leszarom, elmondtam a véleményem, ez az igazság, akinek fáj az dugja a fejét a földbe.

2013. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BM-Striker ***** válasza:
50%

Ez a te szubjektív véleményed.


Én már használtam ssd-t és az prtációs rendszerben jelentős gyorsulás észlelhető. A keresések rövidek, a programok azonnal betöltődnek, a sok fájlt tartalmazó mappákat gyorsan beolvassa.


És teljesen csendesek.

2013. febr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy csendesek, mert laptopba tervezték őket gyorsítás, energiatakarékosság és csendesség miatt, még csoda hogy nem a mosógépet hallod wazee.

Jaj ezt szeretem amikor valaki megpróbál érteni hozzá, de csak beszél egy büszke SSD tulajként, hol azt se tudja hogy eszik vagy isszák a dolgot.

Amúgy akkor sem éri meg még, az amit tapasztalsz kezdésnek az enyhe változás, majd ha kiforr a technológia akkor érdemes megvenni.

Most csak divat, és most látszik meg hogy az ember ésszerűen gondolkodik-e vagy nem.

Egyedül max laptopba éri megvenni.

2013. febr. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BM-Striker ***** válasza:
Nekem nincs ssd-m, de volt alkalmam összerakni hozamosabb ideg tesztelni egy azzal szerelt gépet, ami egy teljesen csendes asztali pc volt, Sandy Brige magos Pemtum-mal.
2013. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 gepzene ***** válasza:
Nyilván meg kell nézni, hogy az írási sebessége eléggé több legyen a használandó sata port max sebességénél, és az ijesztően magas iops is hozzá tartozik. Néhány olcsóbb intel és corsair ilyen. Nagyon nézni kell az adatokat ÉS a teszteket.
2013. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Változott, a la, szóval SATAIII-on futna. :)
2013. febr. 22. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!