Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Napi fejtörő: laptopomat...

Napi fejtörő: laptopomat szeretném bővíteni. Mit tehetek bele és mit nem?

Figyelt kérdés

(Tudom, hogy nagyon nehéz bővíteni a laptopot, és azt is tudom, hogy jobban járnék anyagilag az új géppel, de nem tudtok lebeszélni arról, hogy megtartsam a régit, úgyhogy nagyon kérek mindenkit, aki ezt akarja bepróbálni, az inkább ne írjon. Erős a kötődésem a gépemhez, ezért szeretném inkább bővíteni kicsit a belsejét.)


CPU és memória kellene bele még egy kicsi. Mondjuk 4 magra gondoltam, ha megoldható, és memória még hozzá.

Nem nagyon értek a laptopokhoz, asztali pc-khez inkább, ezért kérdezek, hátha befut valaki tapasztalt.

Ami jelenleg van (és amit a neten találtam róla):


Alaplap lapkakészlete: Intel Cantiga GL40

CPU: Mobile Dualcore Pentium T4200, vagyis ez: [link]


A gépem egy Fujitsu-S. Amilo Li3710. Ha nem bővíthető olyan mértékben a proci, mint ahogyan ideális lenne, akkor maradok a memóriabővítésnél, ez esetben 4-6GB körülire.


Szóval várom a lehetőségeimet, hogy mit lehetne beletenni.

Nagyon köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 28. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy a legtöbb esetben nem, hogy "nehéz" bővíteni, hanem egyenesen lehetetlen.

RAM-ot még csak-csak lehet egy bizonyos, a gép által támogatott mértékig, de a többit már nem igazán.

2013. febr. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ramot azt könnyebben lehet, mert szoktak lenni még plusz ram foglalatok, persze ehhez jó lenne tudni hogy mennyit bír el az alaplap. A processzort gyakorlatilag lehetetlen tuningolni, mert a többségük bele van forrasztva, vagy nagyobb teljesítményű egyáltalán nem lenne kompatibilis az alaplappal. Ha videokártya bővítésen is gondolkozni akarsz, hát abba lehet kapni elméletileg ilyen külső videokártyákat, amik jobb grafikai megjelenítést adnak, csak sajnos gyakorlatban nem tudom hogy megéri-e befektetni ilyenbe vagy nem, mert még nem láttam ilyet közvetlen közelről.
2013. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anti paladin ***** válasza:
100%

Elvileg max 4 giga ramot támogat, két sloton.

A procit nem tudom, az intel oldala szerint a gl40 csak a celeronokat támogatja :D

2013. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3.: igen, én is ilyesmit olvastam, de reménykedtem, hogy rosszul olvastam.

Videokártya opcionális, ha ajánlott lenne, akkor bővíteném. Ez viszont egy másik kérdéskör, és nem olyan fontos. :o)


A beleforrasztott cpu-ról: ha ilyenem lenne, akkor sem esnék kétségbe, mivel sérülésmentesen tudom ki és beforrasztani, mert ez a szakmám.

2013. márc. 1. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!