Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a hardver összeállítás jó?...

Ez a hardver összeállítás jó? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Mostani PC-met szeretném felújítani, mert ez már elég gagyi.

(Asus P5G41T-M LX, Pentium Dual Core E5400, Gigabyte GeForce GT430, 8GB Kingston HyperX ddr3 1333mhz 2x4 kit, Samsung HD502IJ). Úgy gondoltam most születésnapra egy új alaplap meg egy új proci, és karácsonyra egy új videókártya. Én erre gondoltam:

AMD FX 8350 Black Edition(vagy 8320, még nem dőlt el)

Asus M5A78L-M/usb3.0

8GB (2x4) 1333MHz Kingston HyperX Kit Blu

Gigabyte Radeon HD 7870 2GB OC

A 8 giga memória marad, a vinyót sem akarom cserélni. A tápom 420wattos.

Ez így jó? Aki változtatna rajta, az maradjon kb ebben az árban, amennyiben ezek vannak, és a procin nem nagyon akarok változtatni.

Nem értek nagyon a dolgokhoz, ezért elnézést kérek!



2013. márc. 3. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne gyere a felvágós marhaságaiddal, ha így össze tudtad rakni, akkor meg is tudod állapítani hogy jó-e.


Inkább egy új tápot vegyél mert a mostani tápod fix hogy szar!

Egy FSP Hexa 500W elég lesz.

2013. márc. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Dikk""""



Ezer bocs, a legfelső sor (ne gyere a marhaságaiddal dolog) egy másik válaszból jött át, (ctrl C ctrl V fail) nem először fordult elő, bocsi :/

2013. márc. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amúgy maga a konfig jó lenne, a VGA meg egy best buy. Még egyszer nagyon bocs -.-
2013. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Milyen az a táp PONOTOS típusa?Valószínűleg valami noname kacat,úgyhogy cserélni kell.


CTG-500/FSP Hexa 500,vagy ha többet tudsz rászánni,akkor FSP Raider 550W.

2013. márc. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Semmi baj, bár először csodálkoztam, mert semmi felvágós nincs ebben a hardverben.

Megnéztem, és a tápot az M-tech gyártotta, a házzal együtt jött. Aki összeszerelte nekem ezt a gépet, rakott bele valami olyan cuccot, ami megvédi a többi dolgot, ha netán kisül a táp, ezért annyira nem aggódom, de azért illene beszerezni egy normális darabot. Egyelőre amiatt aggódom, hogy nem lesz elég a 420w. Ez a proci nygon sokat fogyaszt.

2013. márc. 3. 15:01
 6/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Döljön el hogy 8320


igyis ugyis hütöt fogsz veni késöbbfx8 ra (8350 re föleg) és így legalább már meglene egy kis alap cpu hütöre


tápba is fektes még ha az nem jó féle

2013. márc. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#5 M-Tech kuka

akár mit rakot oda akár mestrember is nem fogja gépet megvédeni belülröl úgy mint egy minden alkatrészében normálisan legyártott táp

és amúgy is kevés is lene nem csak proci de vga is fogyaszt szépen azért (legalábis procihez mérten töbet ha már procival jötél:) )

legolcsóbb pl. Chieftec CTG 500W (OEM) 12-13ezer kb.

nagyon jó táp az árkategóriájában szóval max. hasonlót tudsz veni de nem jobbat (hexa 500 nem jobb)

2013. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A táp életveszélyes kategória,azt mindenképpen cserélni kell.Nem csak egy féle védelem van egy jó minőségű tápban.


Amúgy jó lesz az FX8320,az FX8350 csak egy megemelt órajelű FX8320.Az FX8320-at is akármikor feltuningolhatod az FX8350 szintjére,sőt,még tovább is,persze csak egy jó hűtővel.


Amúgy egy minőségi 400W-os táp is elég,de azért egy 500W-osat illik tenni ahhoz a konfighoz.Amúgy valószínűleg azzal a kacat táppal be sem kapcsolna a gép,"jó" esetben pedig akármikor tönkretehet valamilyen alkatrészet.

2013. márc. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#7 de persze ha hexa 500 at szeretnéd veheted azt is

bár jó lene tudni menyid van tápra mert pl. én tán CoolerMaster GX 450 -t tenék alájuk ha van 15ezred

2013. márc. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Tisztában vagyok vele, hogy a tápom egy rakás szar. Most gondolkodok azon, hogy egy fx8320-at veszek, mert szinte semmi különbség nincs köztük, nekem meg elég a 8320 alap 3,50ghz-je. Videókártya marad, abban biztos vagyok. Ha sikerül eladnom a Nintendo DSi XL-emet, akkor mindenféleképpen beruházok egy minimum 500 wattos minőségi tápra, és ha marad pénz, egy jobb hütést is veszek a processzornak.
2013. márc. 3. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!