Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új dvd írót, SATA...

Vettem egy új dvd írót, SATA csatlakozású, de nem olvas be semmilyen lemezt, se CD-t, se DVD-t. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A régi dvd író IDE csatlakozású volt, de van az alaplapon két SATA csatlakozó, 0-ás és I-es. Akármelyikbe dugtam nem jó. A Vezérlőpult - Hardver - Eszközkezelőn belül a VIA Serial ATA RAID Controller-nél van egy sárga ! jel. Próbáltam hozzá illesztőprogramot frissíteni, de nem talált a mostaninál megfelelőbbet. Lehet, hogy a BIOS-ban át kéne állítani valamit? Az Integrated Peripherals menüben a SATA Mode IDE-re van állítva, a másik lehetőség a RAID. Csak az a helyzet, hogy a winchester IDE csatlakozású és van még egy CD olvasó, az is IDE-s. Nem mertem átállítani semmit. Nem tudom mit kéne csinálni. Vagy lehetséges, hogy a SATA kábel nem jó?

2013. márc. 8. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pedig jó helyen kapiskálsz. Az lenne a legtutibb ha megtudhatnánk a használt op rendszered és az ALAPLAPOD pontos típusát. A kézikönyvét letöltve láthatjuk a BIOS állítási lehetőségeit, illetve az alaplap gyártójának a weboldaláról a legfrissebb drivereket leszedni. A SATA Mode-t hagyd IDE-n, nem kell RAID-re állítani DVD író esetében.
2013. márc. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az op rendszer XP Professional 2002-es verzió, az alaplap GIGABYTE K8VT800 Pro, Dual Bios. Most néztem a dobozában van hozzá 2 kézikönyv, de angolul van mindegyik, sajnos.
2013. márc. 8. 19:09
 3/11 A kérdező kommentje:

Rákerestem google-on erre az alaplapra, ez a gyártó magyar nyelvű oldala.

[link]

Nézem a letöltéseknél a használati útmutatót, és nem lehet magyar nyelvűt letölteni. Őrület.

2013. márc. 8. 19:22
 4/11 A kérdező kommentje:
Illesztőprogramok vannak, SATA RAID / AHCI alatt két féle van. Melyiket kell letölteni szerinted?
2013. márc. 8. 19:32
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon jó helyen kerestél. Nem baj ha nincs magyar nyelvű kézikönyv ha van angol.

Ugyanezen a linken ahol kerestél:


[link]


találsz egy olyant ,hogy: Illesztőprogramok. A win XP-nek megfelelőket kilistázza egymás alá, mindet töltsd le és telepítsd fel őket.


A BIOS-ban pedig nézd meg, hogy az Integrathed Peripherials fül alatt az Onboard H/W SATA : Enabled állásban legyen.

2013. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, az Integrated Peripherials alatt OnChip Serial ATA kell hogy legyen neked Enable módra állítva.

Amúgy a BIOS látja az új íród?

És a windows látja az írót?

2013. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A BIOS-ban az On Chip Serial ATA Enabled-en van, ezt láttam már tegnap. Azt nem tudom, hogy az új írót látja-e a BIOS. Ezt hol kéne nézni?

A sajátgépbe ugyanazok a meghajtók maradtak. Amikor benne van a lemez, rámegyek a dvd meghajtóra és azt írja ki, hogy helyezzen be egy lemezt. Az eszközkezelőbe se láttam, hogy listázná ezt. A típusa LG GH24NS95

Akkor letöltöm az illesztőprogramokat, remélem jó lesz.

2013. márc. 8. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:

Hmmm, tehát a Windows xp látja az új íród. Akkor a BIOS is biztosan látja, így a Sata kábel rendben levőnek tűnik.

Megpróbálhatod kicserélni egy másikra, de nem tudom, hogy eredményre vezetne-e...

2013. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát sajnos még mindig nem jó. Másik SATA kábellel nem tudom kipróbálni, mert ez az egy volt itthon. Esetleg azt tudom majd kipróbálni, hogy másik gépbe működik-e a dvd író. Vagy megkérek egy szerelőt nézze meg.

Köszönöm, hogy segítettél.

2013. márc. 8. 20:49
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnálom, pedig az alapoktól néztünk át mindent.

Igen én is javaslom, hogy egy másik gépben is próbáld ki az írót. Lehet ,hogy ott sem fog működni.

Az Eszközkezelőből a sárga felkiáltójeles részek legalább eltűntek?

2013. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!