Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy új dvd írót, SATA...

Vettem egy új dvd írót, SATA csatlakozású, de nem olvas be semmilyen lemezt, se CD-t, se DVD-t. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A régi dvd író IDE csatlakozású volt, de van az alaplapon két SATA csatlakozó, 0-ás és I-es. Akármelyikbe dugtam nem jó. A Vezérlőpult - Hardver - Eszközkezelőn belül a VIA Serial ATA RAID Controller-nél van egy sárga ! jel. Próbáltam hozzá illesztőprogramot frissíteni, de nem talált a mostaninál megfelelőbbet. Lehet, hogy a BIOS-ban át kéne állítani valamit? Az Integrated Peripherals menüben a SATA Mode IDE-re van állítva, a másik lehetőség a RAID. Csak az a helyzet, hogy a winchester IDE csatlakozású és van még egy CD olvasó, az is IDE-s. Nem mertem átállítani semmit. Nem tudom mit kéne csinálni. Vagy lehetséges, hogy a SATA kábel nem jó?

2013. márc. 8. 15:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem jövő héten veszek egy új SATA kábelt. Mondta nagybátyám, hogy már nem emlékszik miért vette ki a gépéből ezt a kábelt, amit beraktam, de lehet, hogy rossz. Ha az új kábellel se lesz jó, akkor kipróbálom másik gépbe. A sárga ! nem tűnt el, hiába frissítettem a drivert tegnap. Meg ez a furcsa, hogy az eszközkezelőben nem látom ezt az LG dvd meghajtót. Szóval lehetséges, hogy kábel probléma.

Még azt mondta nagybátyám esetleg próbáljam meg a BIOS-ban visszaállítani a gyári beállításokat, vagy vegyem ki a kvarc elemet 10-30 percre. Majd még ezeket megpróbálom, de előbb új kábelt veszek, meg kipróbálom másik gépbe. Lehet jobban jártam volna, ha IDE-set veszek, de pont csak SATA-s volt.

2013. márc. 9. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!